Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Şehir içi otobüsü değil, hamam adeta VİDEO

Şehir içi otobüsü değil, hamam adeta VİDEO

Şanlıurfa'da şehir içi taşımacılık yapan otobüslerde klima çalışmayınca Şanlıurfa'nın kavurucu sıcağında otobüsler adeta hamama dönüşüyor.

Giriş Tarihi: 6 Temmuz 2013 Cumartesi 16:27
Şehir içi otobüsü değil, hamam adeta VİDEO

Şanlıurfa’nın 45-50 derece sıcaklığında bozuk olduğu için veya bilinçli olarak çalıştırılmayan şehir içi otobüs klimaları vatandaşın tepkisine yol açıyor. Vatandaşlar bu rezaletin son bulmasını istediler

 

Şanlıurfa’da bozuk olduğu için veya bilinçli olarak çalıştırılmayan şehir içi otobüs klimaları vatandaşın tepkisine yol açıyor.

 

Bir milyon 700 bin nüfuslu Şanlıurfa’da şehir içi ulaşım sorunları bitmek bilmiyor.

 

Kimi zaman tıka basa otobüslerde yolculuk yapan vatandaşlar çalıştırılmadığı ileri sürülen klimalar nedeniyle de zor anlar yaşadığını söyledi.

 

 

 

Vatandaşlar, “Şanlıurfa oldukça sıcak bir şehir bir de klimalar kapatılınca şehir içi yolculuk çekilmez hal alıyor. Buna bir çözüm getirilmeli” ifadelerini kullandı.

 

 

Evren Sanayi Sitesi’nde uzun yıllardır araç klima işiyle uğraşan oto klima işletme sahibi Abdülkadir Uçar ise, “şehir içi otobüslerin yüzde 80’ine yakını klimalarını bilinçli şekilde çalıştırmıyor. Kiminin ise çalıştığı halde soğuk hava üflemiyor. Bunun sebebi klima bakımının yapılmamış olmasıdır dedi

 

 

Otomobil sürücülerine de seslenen uçar her yıl klima bakımının düzenli olarak yapılması gerektiğine dikkat çekiyor. Bakımı yapılmayan klimaların astım gibi birçok hastalığı tetikleyebileceğini vurguladı.

 

 

 

Kanalurfa
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

TKDK Modern Hayvancılığa Öncülük ediyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com