Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Şehir hastanesinin temeli Erdoğan atacak

Şehir hastanesinin temeli Erdoğan atacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ve Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük; Şanlıurfa’da yapılacak olan bin 700 yataklı şehir hastanesinin inşaat alanında incelemede bulundular. Gap Vadisinde yer alacak olan şehir hastanesinin inşaat alanındaki incelemeleri sonrası bir açıklama yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik; Şanlıurfa’ya birçok vaatte bulunduklarını belirterek, vaatlerinin gerçekleşmesinin mutluluk verici olduğunu dile getirdi. Yapılacak olan bin 700 yataklı şehir hastanesiyle ilgili de konuşan Bakan Çelik: “Şehir hastanesi diye Şanlıurfalılara vaat ettiğimiz Bin 700 yataklı hastanenin yapılacağı mekândayız. Bizim dönem bitmeden buranın mutlaka başlatılmas

Giriş Tarihi: 23 Mayıs 2015 Cumartesi 19:05
Şehir hastanesinin temeli Erdoğan atacak

Gap Vadisinde yer alacak olan şehir hastanesinin inşaat alanındaki incelemeleri sonrası bir açıklama yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik; Şanlıurfa’ya birçok vaatte bulunduklarını belirterek, vaatlerinin gerçekleşmesinin mutluluk verici olduğunu dile getirdi.

 

Yapılacak olan bin 700 yataklı şehir hastanesiyle ilgili de konuşan Bakan Çelik: “Şehir hastanesi diye Şanlıurfalılara vaat ettiğimiz Bin 700 yataklı hastanenin yapılacağı mekândayız. Bizim dönem bitmeden buranın mutlaka başlatılmasıyla ilgili büyük çaba vardı ama şehir hastaneleri ile ilgili çok ciddi süreç yaşandı. Yalnız Şanlıurfa değil geneli itibariyle bu model yani şehir hastanesinin yapım modeli ile ilgili çok itilaflar oldu, bunlar çözüldü. Şanlıurfa, Bin 700 yataklı şehir hastanesinin ihalesi de 2 gün içerisinde yoğun bir mücadele neticesinde onlarca firma arasından bir firma ihaleyi almış oldu. Bizim şartımız şuydu: Hangi firma alırsa alsın, hemen sabahleyin burada işe başlayıp temelini atıp seri olarak bu hastanenin inşaatının devam etmesi yönünde talebimiz vardı. Sağ olsun Sağlık Bakanımız ve ihaleyi alan firma dün gece bizleri aradılar dediler yola çıktık sözünüz yerine gelecek ve hızlı bir şekilde temeli atıp işe devam edeceğiz. Sağlık Bakanına ve yüklenici firmaya teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Yaklaşık 3 yılda tamamlanması planlan ve 1.2 Katrilyona mal olacak şehir hastanesi ile ilgili açıklamasında Bakan Çelik: “Kısa süre sonra sağlık sorunlarının tümünün Şanlıurfa’da çözüldüğü belki 20, 30, 40 yıl Şanlıurfa’nın sağlık kuruluşlarına merkezlerine ihtiyaç duymayacağı bir merkez hastanesini inşallah hem bölgeye hem de yurtdışı açısından önemli bir hastaneye Şanlıurfa’mızı kavuşturmuş oluyoruz. Kazasız belasız bitmesini, hızlı bir şekilde bitmesini Allah’tan diliyoruz. İnşallah açılışını da hep beraber gerçekleştiririz” ifadelerine yer verdi.

 

Şehir Hastanesinin yapılacağı alandaki incelemelerinin ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ve Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı gerçekleştirilecek olan Eyyübiye Hastanesindeki Ağız ve Diş Sağlığı Merkezini ziyaret ederek incelemelerine burada devam ettiler. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

URFA İHH'DAN SURİYELİ KAYIP AİLELERİNE NAKDİ YARDIM

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com