Advert
Advert
Advert

Şehidlerimizi Anıyor, İsraili Kınıyoruz

Şehidlerimizi Anıyor, İsraili Kınıyoruz
Şehidlerimizi Anıyor, İsraili Kınıyoruz


Mavi marmaranın yıldönümünde İsraile lanet için basın açıklaması yapıldı.

İHH Şanlıurfa'da şehitleri anma İsrail'i kımamak için bir basın açıklaması yaptı.

İHH Şanlıurfa kordinasyon başkanı Bahçet Atilla yapyığı açıklamada şöyle dedi: Malumunuz, 4 yıldan beridir İsrail ambargosu altındaki Gazze’ye İnsani Yardım Malzemesi götürürken 31 Mayıs 2010 yani geçen yıl bu sabah, sabah namazı saatinde Korsan İsrail devletinin saldırısına uğramıştık. Korsan İsrail devleti bu saldırıda 3 savaş fırkateyni, 40 civarı Zodyak hucumbot, deniz altılar, özel birlikler ve çok sayıda helikopterin katıldığı bir operasyonla, silahsız savunmasız 600 civarı Filistin gönüllüsü aktiviste saldırmış ve bu saldırıda , 9 kardeşimiz Siyonist İsrail kurşunlarıyla  mertebelerin en yükseklerinden olan şehadet mertebesine ulaşmış ve 56 arkadaşımızda yaralanmıştı. Şehitlerimizin isimlerini burada bir kez daha zikediyoruz.

Şehid Ali Haydar Bengi,  Şehid İbrahim Bilgen,   Şehid Fahri Yaldız,  Şehid Cengiz Songür,  Şehid Cengiz Akyüz,   Şehid Çetin Topçuoğlu,   Şehid Cevdet Kılıçlar,  Şehid Necdet Yıldırım  ve  Şehid Furkan Doğan.

Şehidlerimizi bir kez daha Rahmetle anıyoruz, Yakınlarına da Sabrı Cemil Niyaz ediyoruz ve Şehitlerimizin Bizlere de Şefaatçı Olmalarını Allahtan diliyoruz. Terör Devleti İsraili de Bir Kez Daha huzurlarınızda Kınıyor Ve Lanetliyoruz.

 

Gazze Refah sınır kapısının açılması için yıllardır bunun mücadele veriyoruz. Bunun için yollara düştük, yeri geldi  Mısır polisinden taşlar yedik, Yeri geldi İsrail haydutlarında kurşunlar yedik. Şehitler kazandık. Allaha hamd olsun neticede iki gün önce Gazze Refah sınır kapısı açıldı. Bizler buna çok sevindik, ama yetmiyor. Çünkü Gazze’ye deniz ablukası halen devam ediyor. Bizler yılmadık ve korkmadık, Yolumuza devam edeceğiz. Mücadelemiz Gazze deniz ambargosu/ablukası kalkıncaya kadar devam edecek.  Gazze deniz ablukasının kalkması için Önümüzdeki Haziran ayının son haftasında Mavi Marmara gemimizinde içinde bulunacağı 2.Özgürlük Filosu Gazze’ye doğru hareket edecektir.Filoda yaklaşık 100 ülkeden, 1500 aktivist bulunacak.  Bizde Urfa’mızda kurduğumuz bu masada 2. özgürlük filosunun ön kayıtlarını alıyoruz. Buraya gelemeyen ama başvuru yapmak isteyen kardeşlerimiz www.ihh.org.tr internet sitemizdeki 2.Özgürlük Filosu Katılım başvuru formunu doldurarakta başvurusunu yapabilirler. Bununla, ölüm pahasında olsa ne kadar çok insanın Filistin’e özgürlük istediğini İsrail’e ve yandaşlarına göstereceğiz.

Başkenti Kudüs olan özgür bir Filistin devletinde Mescidi Aksa’da hep beraber namaz kılmamız duasıyla, hepinize teşekkür ediyorum.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu