Advert
Advert
Advert

Şehid için Zazaca ağıt

Hakkari'nin Geçimli Jandarma Karakolu'na PKK'lıların düzenlediği saldırıda şehit olan 6 askerden jandarma er 21 yaşındaki Yaşar Karadağ'ın Diyarbakır Çermik ilçesine bağlı Kuyu köyündeki evine ateş düştü

Şehid için Zazaca ağıt
Şehid için Zazaca ağıt

Köyde Zazaca ağıtlar yakılırken, şehit babası Cuma Karadağ, "Vatan sağ olsun. Söyleyecek bir şey yok, söyleyecek hiç bir şey oğlumu geri getirmez" dedi.


Hakkari-Çukurca Karayolu üzerinde bulunan Geçimli Jandarma Karakolu'na 3 ayrı koldan saldırı girişiminde bulunan bir grup PKK'lı ile güvenlik güçleri arasında ;çıkan çatışmada şehit olan 6 askerden jandarma er Yaşar Karadağ'ın baba ocağında gözyaşı sel oldu. Diyarbakır'ın Çermik İlçesi'ne bağlı Kuyu Köyü'nde yaşayan 7 çocuklu Karadağ ailesinin fertleri Zazaca ağıtlar yaktı. Şehidin köyevi Türk bayraklarıyla süslendi.


Köyde çiftçilik yapan şehit babası Cuma Karadağ'ın 3 çocuğunun fındık toplamak için Adapazarı'nda diğer iki çocuğunun da Çanakkale ve İstanbul'da çalıştığı öğrenildi. Bir çocuğu yanında bulunan Cuma Karadağ, askerde olan ve şehit olan oğlu Yaşar'ın 9 aylık asker olduğunu ve 6 aydır da Hakkari'de bulunduğunu söyledi. Oğlu ile en son geçen Perşembe günü görüştüğünü belirten Cuma Karadağ, "Bana kendisinin iyi olduğunu söyledi. Operasyonlara çıkmadığını ve karakolda nöbet tuttuğunu söyledi" dedi.


Büyük üzüntü yaşayan şehit babası Karadağ, "Vatan sağ olsun. Söyleyecek bir şey yok, söyleyecek hiç bir şey oğlumu geri getirmez" dedi. Anne Sultan Karadağ ise yakınları tarafından güçlükle sakinleştirilebildi. Köyde Türk bayrakları asılan şehit evine köylüler akın ederek taziyede bulundu. Şehit Yaşar Karadağ'ın yarın düzenlenecek törenle köyde toprağa verileceği belirtildi.
HT

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AB Büyükelçileri, Harran Üniversitesi Öğrencileriyle Buluştu
AB Büyükelçileri, Harran Üniversitesi Öğrencileriyle Buluştu
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!