Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Şefkat Der'den Sur'daki çatışmalardan kaçan aileye yardım

Şefkat Der'den Sur'daki çatışmalardan kaçan aileye yardım

Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde faaliyetlerde bulunan Şefkat-Der, Sur'daki çatışmalardan kaçarak Çınar'a sığınan mağdur aileye yardımlarda bulundu.

Giriş Tarihi: 13 Aralık 2015 Pazar 09:40
Şefkat Der'den Sur'daki çatışmalardan kaçan aileye yardım

Sur ilçesinde meydana gelen yoğun çatışmalar ve sokağa çıkma yasağı nedeniyle evlerini terk etmek zorunda kalan aile, çatışmaların azalması ile evlerine döndüklerinde geriye bıraktıkları hiçbir eşyanın kalmadığını görünce Çınar’da bulunan yakınlarının yanına sığındılar.

Evlerinde bulunan bütün eşyaların talan edilmesi ve yanması nedeniyle büyük mağduriyet yaşayan aileye Çınar Şefkat Der yardım elini uzattı. Dernek tarafından mağdur aileye ev eşyası, giyim, gıda ve soba yardımında bulunuldu.

Yapılan yardımlar hakkında açıklamalarda bulunan dernek yöneticilerinden Vedat Aydın, “Diyarbakır’ın Sur ilçesinden yaşanan çatışmalardan dolayı evlerini terk eden bir aile, çatışmaların durduğu bir zamanda daha sonra evlerine döndüklerinde kendilerine ait hiçbir ev eşyasının kalmadığını görünce Çınar’daki yakınlarının yanına yerleşen aileye sığındılar. Çalınan ve talan edilen eşyalarından geriye kalanları almalarına da izin verilmeyen aile büyük bir mağduriyet yaşadılar.  Biz de Çınar Şefkat Der olarak kendilerine yardım elini uzattık. Hayırseverler tarafından gönderilen yardımları aileye teslim ettik.“ ifadelerini kullandı.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Akılcı İlaç Kullanımı Semineri

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com