Advert
Advert
Advert

Şefkat-Der'den mağdur ailelere yardım

Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde faaliyetlerde bulunan Şefkat-Der, Rehber TV'de gündeme gelen mağdur ailelere yardımlarda bulundu.

Şefkat-Der'den mağdur ailelere yardım
Şefkat-Der'den mağdur ailelere yardım

Çınar ilçe merkezi ve merkeze bağlı mahallerde yardım faaliyetlerinde bulunan Şefkat-Der, Rehber TV’de gündeme gelen mağdur ailelere yardım elini uzattı.

Geçen hafta Rehber TV’de yayınlanan ‘Umut Kervanı’ programında Çınar’a bağlı Belitaş (Xirbêsîtil) Mahallesinde yaşayan 2 mağdur aileyi gündemi getirmişti. Programdan sonra hayırseverler tarafından ailelere yapılan yardımlar Şefkat-Der aracılığıyla mağdur ailelere ulaştırıldı.

Yapılan yardımlar hakkında açıklamalarda bulunan dernek yöneticilerinden Vedat Aydın, “Yaklaşık 15 gün önce Rehber TV’de yayınlanan ‘Umut Kervanı’ programında mağdur 2 ailenin durumu gündeme gelmişti. Bu mağdur ailelere hayırseverler tarafından yapılan gıda ve nakdi yardımları ulaştırmak için geldik. Mağdur ailelere gönderilen bu eşyaları ailelere teslim ettik.” dedi.

Aydın, hayırseverler tarafından gönderilen yardımların mağdur 2 aileye teslim edildiğini belirterek, varlıklı Müslümanlar ile mağdur aileler arasında köprü olmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

(İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da  Ulaşımda Öğrencilere Büyük Kolaylık
Şanlıurfa’da Ulaşımda Öğrencilere Büyük Kolaylık
Son Dakika! Şanlıurfa'da çok sayıda araç kundaklandı.
Son Dakika! Şanlıurfa'da çok sayıda araç kundaklandı.