Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Seçmenin Dikkat edeceği hususlar!..

Seçmenin Dikkat edeceği hususlar!..

7 Haziran'da yapılacak 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için seçmen listeleri 14 Mart Cumartesi günü askıya çıkıyor.

Giriş Tarihi: 13 Mart 2015 Cuma 15:01
Seçmenin Dikkat edeceği hususlar!..

Yüksek Seçim Kurulunun açıkladığı seçim takvimi kapsamında, 7 Haziran'da yapılacak 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için yurt içi ve yurt dışı seçmen listeleri 14 Mart Cumartesi günü saat 08.00'den itibaren askıya çıkacak.

Tutuklular ile taksirli suçlardan hükümlülere ilişkin askı listeleri de aynı gün güncelleştirilmek üzere ilçe seçim kurullarınca askıya çıkarılarak ve itirazlar alınmaya başlanacak.

Yurt Dışı Seçmen Kütüğü internet ortamında www.ysk.gov.tr adresinde ilân edilecek ayrıca, Yüksek Seçim Kurulunun www.ysk.gov.tr internet adresinden bina esasına göre düzenlenen seçmen kayıtlarının sorgulanmaya başlanabilecek.

Seçmen Kütüğü Genel Müdürlüğünce; elektronik ortamda hazırlanan muhtarlık bölgesi askı listeleri ile Yurt Dışı Seçmen Kütüğü, tutanak karşılığında siyasi partilerin genel merkez yetkililerine (siyasi partilerin ilçe başkanlıklarına gönderilmek üzere) elden teslim edilecek. Ayrıca talep eden siyasi partilere SEÇSİS Siyasi Parti Portalı (SİPPORT) üzerinden erişime açılacak.

Ayrıca siyasi partiler, hangi seçim çevrelerinde hangi usul ve esaslarla aday tespiti yapacaklarını YSK'ya yarın saat 17.00'ye kadar iletmek zorunda. YSK da bunu 15 Mart'ta ilgili seçim kurullarına iletecek.  (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Osman Baydemir HDP’nin yeni parti sözcüsü oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com