Advert
Advert
Advert

Seçmenin Dikkat edeceği hususlar!..

7 Haziran'da yapılacak 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için seçmen listeleri 14 Mart Cumartesi günü askıya çıkıyor.

Seçmenin Dikkat edeceği hususlar!..
Seçmenin Dikkat edeceği hususlar!..

Yüksek Seçim Kurulunun açıkladığı seçim takvimi kapsamında, 7 Haziran'da yapılacak 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için yurt içi ve yurt dışı seçmen listeleri 14 Mart Cumartesi günü saat 08.00'den itibaren askıya çıkacak.

Tutuklular ile taksirli suçlardan hükümlülere ilişkin askı listeleri de aynı gün güncelleştirilmek üzere ilçe seçim kurullarınca askıya çıkarılarak ve itirazlar alınmaya başlanacak.

Yurt Dışı Seçmen Kütüğü internet ortamında www.ysk.gov.tr adresinde ilân edilecek ayrıca, Yüksek Seçim Kurulunun www.ysk.gov.tr internet adresinden bina esasına göre düzenlenen seçmen kayıtlarının sorgulanmaya başlanabilecek.

Seçmen Kütüğü Genel Müdürlüğünce; elektronik ortamda hazırlanan muhtarlık bölgesi askı listeleri ile Yurt Dışı Seçmen Kütüğü, tutanak karşılığında siyasi partilerin genel merkez yetkililerine (siyasi partilerin ilçe başkanlıklarına gönderilmek üzere) elden teslim edilecek. Ayrıca talep eden siyasi partilere SEÇSİS Siyasi Parti Portalı (SİPPORT) üzerinden erişime açılacak.

Ayrıca siyasi partiler, hangi seçim çevrelerinde hangi usul ve esaslarla aday tespiti yapacaklarını YSK'ya yarın saat 17.00'ye kadar iletmek zorunda. YSK da bunu 15 Mart'ta ilgili seçim kurullarına iletecek.  (İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!