Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Seçimlere katılım yüzde 10'da kalınca 1 gün uzatıldı

Seçimlere katılım yüzde 10'da kalınca 1 gün uzatıldı

Mısır'da yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimi, katılımın çok düşük olması nedeniyle bir gün daha uzatıldı.

Giriş Tarihi: 28 Mayıs 2014 Çarşamba 11:08
Seçimlere katılım yüzde 10'da kalınca 1 gün uzatıldı

Mısır’da gayrı meşru Cumhurbaşkanlığı seçimlerine katılımın yüzde 10’u geçmediği belirtildi. Mısır’da bulunan 54 milyon seçmenden oy kullananların sayısısın, 4 milyon 40 bin olduğu öğrenildi.

Katılım olmayınca seçimi uzatmak zorunda kaldılar
Mısır genelinde, 26-27 Mayıs’ta yapılan gayrı meşru Cumhurbaşkanlığı seçimleri, katılımın az olması nedeniyle bir gün daha uzatıldı.

Pazartesi sabah 09.00’da başlayan gayrı meşru Cumhurbaşkanlığı seçimleri, Salı günü sonlandırılacaktı. Ancak, halkın seçime rağbet etmemesi ve tahmin edilenin altında katılım olması nedeniyle, Mısır Yüksek Seçim Kurulunun, iki gündür devam eden Cumhurbaşkanlığı seçimini bir gün daha uzatma kararı aldığını bildirildi.

Seçimlere katılım yüzde 10’u geçmedi
Mısır Medya ve Kamuoyu Araştırma Merkezinin açıklamalarına göre Mısır’da yaklaşık 50 milyon seçmenin sandığa gitmediği ifade edildi. Mısır’daki seçimler ile ilgili farklı rakamlar olsa bile katılımın yüzde 10’u geçmediği belirtiliyor.

Öte yandan; darbe yönetimi ise seçimlere katılanların 25-27 milyon seçmen olduğu iddiasında bulundu.

Seçimlerde istenilen katılım olmamasının ardından darbenin mimarı olan Abdulfettah Sisi ile yarışan Hamdin Sabbahi’nin adaylıktan çekilmesi konusunun konuşulması dikkat çekti. Seçimleri, darbeci eski Savunma Bakanı Sisi’nin kazanmasına kesin gözü ile bakılıyor. (Fatih Varol İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com