Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem 'Seçimlerde hukuki yardımda bulunmaya hazırız'

'Seçimlerde hukuki yardımda bulunmaya hazırız'

Adana Barosu, genel seçimlerin güvenilir ve şeffaf bir ortamda geçmesi için sürecin içinde yer alarak hukuki destek sunacaklarını bildirdi.

Giriş Tarihi: 31 Ağustos 2015 Pazartesi 20:05
'Seçimlerde hukuki yardımda bulunmaya hazırız'

Adana Barosu, 1 Kasım Genel Seçimleri’nin güvenilir ve şeffaf bir ortamda geçmesi için sürecin içinde yer alarak takipçisi olacaklarını açıkladı.

Genel seçimlerin güvenilir ve şeffaf bir ortamda geçmesi için sürecin içinde yer alacaklarını belirten Adana Baro Başkanı Mengücek Gazi Çıtırık,  “7 Haziran seçimlerinin ardından seçmenin hiçbir siyasi partiye tek başına hükümet kurmasını mümkün kılmadı. Oluşan tabloda partiler koalisyonu da sağlayamadı. Türkiye 6 ay aradan sonra 1 Kasım 2015 tarihinde yeniden genel seçime gidiyor. Genel seçimlerin, adil, güvenilir ve şeffaf bir ortamda geçmesi, seçmen iradesinin sandıkta doğru tecelli etmesi için Adana Barosu olarak, siyasi partiler arasında ayrım gözetmeksizin, sandık görevlilerinin eğitilmesi konusunda yardımcı olmaya hazır.” dedi.

Ülkede örgütlü toplumun yaygınlaşamadığını ve ülke demokrasisi için yurttaşın elindeki tek gücün oy hakkı olduğunu belirten Başkan Çıtırık, “ Yurttaşlarımız sadece oylarını kullanarak bir kenara çekilmemeli, verdikleri oyların sandığa ve sonuçlara doğru yansıması için aktif olmalıdır. Bu doğrultuda çalışma yürüten örgütlenmelerde de görev alınmalı, kafalarda soru işareti kalmayacak şekilde şeffaf bir ortamda seçimler geçmelidir. Adana Baro Başkanlığı olarak hem seçimlerin güvenilir, adil ve şeffaf ortamda geçmesi için sandıklarda gözetmenlik yapacağımız gibi, tüm siyasi partilere de seçim hukuku ve sandık güvenliği konusunda hukuki yardımda bulunmaya hazırız.” ifadelerini kullandı.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

HAC kuraları ne zaman çekilecek? tarih belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com