Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Seçimler Belediye Meclis Toplantısına Damga Vurdu

Seçimler Belediye Meclis Toplantısına Damga Vurdu

Şanlıurfa Belediye Meclisi Nisan Ayı 1. Birleşim Toplantısı, Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba’nın başkanlığında gerçekleştirildi.

Giriş Tarihi: 2 Nisan 2012 Pazartesi 17:47
Seçimler Belediye Meclis Toplantısına Damga Vurdu

Belediye Meclis Salonu’nda yapılan toplantının gündeminde seçimler vardı. Encümen Üyeleri, Plan ve Bütçe Komisyonu ve İmar Komisyonu üyelerinin belirlendiği seçimlerin öncesinde çeşitli konularda meclise sunulan önergeler okundu ve ilgili birimlere havale edildi.
Daha sonra ise geçtiğimiz ay meclise sunulan önergelere ilişkin birimlerden gelen cevapların okunmasının ardından asıl gündem maddelerine geçildi.
TOPLANTININ GÜNDEMİNE SEÇİM DAMGASINI VURDU
İlk olarak Encümen Üyelerinin seçimi yapıldı. Gizli oylama açık tasnif usulüyle yapılan oylamada AK Partili 3 Meclis Üyesi M.Sadık Sade, İ. Halil Kaya ve Yusuf Mert “Belediye Encümen Üyeliği”ne seçildi. Belediye Encümen üyeliğine seçilen meclis üyelerinin bir yıl süreyle görev yapacağı belirtildi.
Encümen Üye seçiminin ardından Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görev yapacak 5 kişi belirlendi. Açık oylama usulüyle yapılan seçimde AK Partili Belediye Meclis Üyesi Hümeyit Bilbay, Aysel Göncü, Neşek Uçkan Bağımsız Meclis Üyesi İhsan Şenocak ve Osman Polat meclis üyelerinin oy birliği ile “Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeliği”ne seçildiler.
Son olarakr İmar Komisyonuna üye seçimi yapıldı. Yine açık oylama usulü gerçekleştirilen seçimde 5 kişi belirlendi. AK Partili Belediye Meclis Üyesi Tayfun Şelli, M.Hakkı Saraç, Mehmet Özyavuz, Bağımsız Meclis Üyesi Fevzi Yücetepe ve Emin Dağ, meclis üyelerinin oy birliği ile “İmar Komisyonu Üyeliği”ne seçildiler.
ŞANLIURFA BELEDİYESİ ORGANİZASYON EL KİTABI ONAYLANDI
Geçtiğimiz aylarda gündeme alınan ancak bugüne kadar oylaması yapılamayan “Şanlıurfa Belediyesi Organizasyon El Kitabının Onaylanması” başlıklı gündem maddesi bu birleşim toplantısında karara bağlandı.
Konu hakkında yapılan bilgilendirmelerin ardından oylamaya sunulan el kitabı oy birliğiyle kabul edildi. Buna göre; ISO 9001:2008 kalite belgesi gereğince belediyedeki birimlerin görev, yetki ve sorumluluklarının yer aldığı “Organizasyon El Kitabı” revize edildi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Ak Partili Gençlerden Vali Tuna’ya Ziyaret

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com