Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Seçim için son noktayı koydu

Seçim için son noktayı koydu

Giriş Tarihi: 25 Şubat 2010 Perşembe 20:57
Seçim için son noktayı koydu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti iktidarının gündeminde kesinlikle bir erken seçim olmadığını ifade ederek, "Bunu herkes böyle bile. Bu yapılan açıklamaları da ben ülkeme ve milletime haksızlık olarak görüyorum" dedi. 

Başbakan Erdoğan, Meclis Genel Kurulu'ndaki gensoru görüşmelerinin ardından Meclis kulisinde gazetecilerin sorularını cevapladı. Başbakan Erdoğan, BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık'ın, CHP'nin 1999 yılında kendilerine ittifak teklif ettiği yönündeki iddialarını nasıl değerlendirdiğinin sorulması üzerine, Sakık'ın yaşadıklarını Meclis'te anlattığını söyledi. 

Yaşayan olarak bunları bizzat Sakık'tan dinlemiş olduklarını belirten Erdoğan, "İşin detaylarını Sırrı Bey ile görüşme imkanınız olursa herhalde çok daha isabetli olur. Çünkü ben işin taraftarı değilim. Ama kendisinden olayı yaşayan birisi olarak dinlemiş olduk. Tabii manidardır. Dolayısıyla olayın içinde olmayanın orada çıkıp konuşması, o da manidardır" şeklinde konuştu.

Başbakan Erdoğan, erken seçim iddialarının yeniden gündeme geldiğinin hatırlatılması üzerine şunları kaydetti:

"Bunu defaatle söyledik. Ben artık söylemekten yoruldum. Ben isim vermeyeceğim dedim, onun için isim vermeyeceğim. Ama ben ilke konuşuyorum. Türkiye artık zamanında seçimleri yapmaya alışacaktır. AK Parti'nin gündeminde, AK Parti iktidarının gündeminde kesinlikle bir erken seçim yoktur. Bunu herkes böyle bile. Bu yapılan açıklamaları da ben ülkeme ve milletime haksızlık olarak görüyorum. Çünkü bu tür açıklamalar bir anda borsaları olumsuz etkiliyor, ülkenin ekonomisini olumsuz etkiliyor ve ülkenin istikrarına, güvenine olumsuz etkiler yapıyor. Bir ülkede ekonomi, istikrar varsa gelişir, ayağa kalkar. Güven varsa gelişir, ayağa kalkar. Bu tür açıklamaları yapanlar ülkeyi sevmiyor, milletimi sevmiyor. Ülkeme de, milletime de saygısı yok."
Erdoğan, 'İspanya gezisinden önce yargı reformu çerçevesinde bir Anayasa değişikliğinin gündeme geleceğini söylediniz. Daha önce de bir Anayasa değişikliği paketimiz var demiştiniz. Bu çerçevede Anayasa değişikliği yine bekleyecek mi?' sorusuna, "Bizi izlemeye devam edin. Aynen çalışmalarımız devam ediyor" karşılığını verdi. Erdoğan, bugün Çankaya Köşkü'nde gerçekleştirilen zirveye ilişkin soru üzerine ise, "Açıklama yapıldı. Aynen yapıldığı gibi" dedi.

İHA

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

CHP'li Murat Yazar'dan Urfa'ya cihaz alın çağrısı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com