Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Seçim günü yasakları bakın neler!..

Seçim günü yasakları bakın neler!..

Giriş Tarihi: 2 Ağustos 2014 Cumartesi 12:02
Seçim günü yasakları bakın neler!..

Cumhurbaşkanı seçimi oy verme gününde öngörülen yasaklar, Resmi Gazete'de yayımlandı.

 Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK), cumhurbaşkanı seçimi oy verme gününde öngördüğü yasaklar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre,

- Oy verme günü sabah saat 06.00’dan gece saat 24.00’e kadar, her ne suretle olursa olsun alkollü içki satılmasının, içkili yerlerde ve umumi mahallerde her çeşit alkollü içki verilmesi, içilmesi yasak olacak.

- Oy verme günü oy verme süresince umuma açık eğlence yeri niteliğini taşıyan lokantalarda yalnız yemek verilebilecek, kahvehane, kıraathane ve internet kafeler dâhil bütün umumi eğlence yerleri kapalı kalacak.

- Oy verme günü olan 10 Ağustos 2014 Pazar günü, seçimin ikinci oylamaya kalması halinde de 24 Ağustos 2014 Pazar günü sabah saat 06.00’dan gece saat 24.00’e kadar, emniyet ve asayişi korumakla görevli olanlardan başka hiç kimsen, köy, kasaba ve şehirlerde silah taşıyamayacak.

- Oy verme günü saat 18.00’e kadar televizyon ve radyolar ile her türlü yayın organları tarafından seçim ve seçim sonuçları ile ilgili haber, tahmin ve yorum yapılması yasak olacak.

- Saat 18.00 ila 21.00 arasında televizyon ve radyolar ile her türlü yayın organlarında ancak Yüksek Seçim Kurulu tarafından seçim ile ilgili olarak verilecek haber ve tebliğler yayınlanacak. 

- Saat 21.00’den sonra bütün yayınlar serbest olacak, ancak Yüksek Seçim Kurulunca gerek görülmesi halinde saat 21.00’den önce de yayınlar serbest bırakılabilecek.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Osman Baydemir HDP’nin yeni parti sözcüsü oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com