Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Sebahat Tuncel: Seküler bir partiyiz!

Sebahat Tuncel: Seküler bir partiyiz!

Sebahat Tuncel, HDP'nin yeni bir örgütlenme olduğunu belirterek Beyaz Türkler'in de onlara oy vereceğini belirtti.

Giriş Tarihi: 24 Nisan 2014 Perşembe 12:29
Sebahat Tuncel: Seküler bir partiyiz!

Radikal yazarı Şirin Payzın, HDP Eş Başkanı Sebahat Tuncel ile HDP ile BDP'nin birleşme sürecini konuştu. HDP Eşbaşkanı Sebahat Tuncel, "Gezi'den bize yeni bir siyaset zemini çıktı. Türkiye adalet, eşitlik, demokrasi istiyor. Bunu kimin örgütleyeceği sorunu vardı. Biz HDP olarak bunu örgütlemeye adayız. Beyaz Türkler de bize oy verecek çünkü gerçek seküler parti biz olacağız" dedi.

"LAİK SEKÜLER BİR PARTİYİZ"

Payzın'ın "birleşmeden sonra Beyaz Türklerden oy alabilir misiniz?" sorusunu cevaplayan Tuncel, "Aldık ve alacağız. Bize oy vermeleri için çok neden var. Herkes kendi isyanını bizde örgütleyebilir. Buna imkân açıyoruz. Ekoloji politikamızı, inanç politikamızı ya da kadın politikamızı, demokrasi politikamızı beğendiği için bize oy verebilir. Kendini bizde bulabilir. Kemalizm'in de kendini güncellemesi lazım. Dünya değişti. Demokrasi anlayışı değişti. Halk hareketleri değişti. Üstelik biz tam da onların toz kondurmadığı laik seküler partiyiz, hem de gerçek anlamıyla kimsenin inancını ayrıştırmadan seküler partiyiz" dedi.

"BAĞIMSIZLIK DEĞİL ORTAK GELECEK"

"Bakın Kürtlerin arasında bağımsızlık isteyen elbette vardır, buna karışamayız. Ayrıca böyle düşünebilme hakları da vardır ama biz yani HDP ve bütün birleşenleri, ortak bir geleceği kurmak yönünde tavır alıyoruz. Birlikte yürümeyi istiyoruz. Ortadoğu’nun kaderi yeniden şekilleniyor. Bütün halklarla birlikte demokrasi ve özgürlük mücadelesi veriyoruz. Bu da ayrışarak değil güçbirliği ile olur."

SEKÜLER NE DEMEK? SEKÜLER LAİKLİĞİ ÖTESİNDE TAMAMEN DİNİ ANLAYIŞTAN UZAK, DİNİ DEĞERLERİ KAALE ALMAYAN ANLAYIŞ DEMEKTİR.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

AK Parti'nin Referandum stratejisi nedir?

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com