Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem SBS'ye Girenlere Kayıt Uyarısı

SBS'ye Girenlere Kayıt Uyarısı

Şanlıurfa'da bu yıl Seviye Belirleme Sınavına giren öğrencilere Tercih ve Kayıt Uyarısı...

Giriş Tarihi: 16 Temmuz 2013 Salı 11:17
SBS'ye Girenlere Kayıt Uyarısı

Tercihler bir kere yapılabildiği hatırlatılan uyarıda SBS'de tercih için son tarih 21 Temmuz'a kadar tarcih yapılması gerektiği açıkladı.

FEN LİSESLERİ KONTEJANI ARTIRILDI

Konuyla ilgili twitter hesabından uyarılarda bulunan Şanlıurfa Milli Eğitim Müdür Yardımcısı, Eğitim Şube Müdürü Mehmet Sarmış; "Sınavla öğrenci alan okulların kontenjanı arttı. Bu yıl Anadolu liselerine daha çok öğrenci gidecek. Fen Liselerinde her şubede öğrenci sayısı 26'dan 30'a, diğer okullarda 30'dan 34'e çıktı." dedi.

Düz liselerin tamamen ortadan kalmasıyla fen ve Anadolu liselerine  Gidemeyenler için 3 seçenek var: Meslek liseleri, İmam-Hatip Liseleri ve Açıköğretim.

TARIM İŞÇİLERİ DE UYARILDI!

Tarım işçisi ve köyde yaşayan öğrencilerin zamanında kaydı çok önemli olduğunu söyleyen Mehmet Sarmış:   zamanında kayıt yaptırmayan öğrenciler  Anadolu Lisesinde okuyamayacaklar" dedi.

İl dışında bulunan tarım işçileri Bulundukları yerdeki herhangi bir okuldan yapabilirlecekleri gibi telefonla kendi okullarını arayıp yaptırabilirler.

Mehmet Sarmış: " arkadaşlarımız okulları  uyarıyor her okula telefon ediyorlar. Okullarımız da öğrencileri arıyor" dedi.

İŞTE O UYARILAR:

www.balikligol.com ÖZEL HABER

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Arazi sorununu Ankara’ya taşıdılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com