Advert
Advert
Advert

SBS Öğrencileri Urfa’da Stres Attı

Suruç Bilgi İlköğretim Okulu Öğretmenleri; 8. sınıf öğrencilerinin SBS sınav öncesi moral ve motivasyonlarının yükselmesi ve stres atmaları gayesiyle 50 kişilik öğrenci gurubuyla Şanlıurfa'ya gezi düzenledi.

SBS Öğrencileri Urfa’da Stres Attı
SBS Öğrencileri Urfa’da Stres Attı
İlk önce Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesini ziyaret eden gurubu Okulun Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Necmettin Arpağ karşılayarak okul hakkında bilgi verdi. Öğrenciler okula hayran kaldıklarını her sınıfa isim verilmesini ilk defa gördükleri için çok etkilendiklerini ve SBS tercihlerinde özellikle bu okulu tercih edeceklerini dile getirdiler.

Daha sonra TOBB Fen Lisesini ziyaret eden ve okul hakkında bilgi alan öğrenciler, rehber eşliğinde Balıklıgöl’ü gezerek balıklıgöl’ün tarihini detaylı bir şekilde öğrenmenin mutluluğunu yaşadılar. Ayrıca Eyüp Peygamber türbesini ziyaret eden öğrenciler sınavda başarılı olmak için dua ettiler. Bazı öğrenciler Urfa’ya ilk defa geldiklerini ve çok etkilendiklerini dile getirdi.

Okul rehber öğretmeni Ali Özdemir yaptığı konuşmada ”Hedefimiz öğrencilerimizi hem sınav öncesi kazanacakları okulları kendilerine göstermek suretiyle motivasyonlarını artırmak hem de Şanlıurfa’nın tarihi ve turistik yerlerini öğrencilerimize göstererek onlara “Değerler Eğitimi” kapsamında tarih bilinci ve şuurunu kazandırmaktı. Öğrenci sorumluğunu üstlenmek riskli bir iştir gerçekten. Ancak şuda var ki kaplumbağa başını dışarı çıkarma riskini göze almadığı müddetçe ilerleyemez. İyi ki o riski öğretmen arkadaşlarımla beraber göze almışız. Çünkü hem biz hem de öğrencilerimiz geziden çok memnun kaldık”. Dedi.

Okul öğretmenlerinden Kürşat Karacaoğlu, M.Emin Demirel, Serpil Can, Elçin Belen, Kerem Türküresin Ve Ramazan Görkem öğrencilerine eşlik ettiler.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik