Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem SBS Öğrencileri Urfa’da Stres Attı

SBS Öğrencileri Urfa’da Stres Attı

Suruç Bilgi İlköğretim Okulu Öğretmenleri; 8. sınıf öğrencilerinin SBS sınav öncesi moral ve motivasyonlarının yükselmesi ve stres atmaları gayesiyle 50 kişilik öğrenci gurubuyla Şanlıurfa'ya gezi düzenledi.

Giriş Tarihi: 13 Mayıs 2012 Pazar 11:57
SBS Öğrencileri Urfa’da Stres Attı
İlk önce Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesini ziyaret eden gurubu Okulun Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Necmettin Arpağ karşılayarak okul hakkında bilgi verdi. Öğrenciler okula hayran kaldıklarını her sınıfa isim verilmesini ilk defa gördükleri için çok etkilendiklerini ve SBS tercihlerinde özellikle bu okulu tercih edeceklerini dile getirdiler.

Daha sonra TOBB Fen Lisesini ziyaret eden ve okul hakkında bilgi alan öğrenciler, rehber eşliğinde Balıklıgöl’ü gezerek balıklıgöl’ün tarihini detaylı bir şekilde öğrenmenin mutluluğunu yaşadılar. Ayrıca Eyüp Peygamber türbesini ziyaret eden öğrenciler sınavda başarılı olmak için dua ettiler. Bazı öğrenciler Urfa’ya ilk defa geldiklerini ve çok etkilendiklerini dile getirdi.

Okul rehber öğretmeni Ali Özdemir yaptığı konuşmada ”Hedefimiz öğrencilerimizi hem sınav öncesi kazanacakları okulları kendilerine göstermek suretiyle motivasyonlarını artırmak hem de Şanlıurfa’nın tarihi ve turistik yerlerini öğrencilerimize göstererek onlara “Değerler Eğitimi” kapsamında tarih bilinci ve şuurunu kazandırmaktı. Öğrenci sorumluğunu üstlenmek riskli bir iştir gerçekten. Ancak şuda var ki kaplumbağa başını dışarı çıkarma riskini göze almadığı müddetçe ilerleyemez. İyi ki o riski öğretmen arkadaşlarımla beraber göze almışız. Çünkü hem biz hem de öğrencilerimiz geziden çok memnun kaldık”. Dedi.

Okul öğretmenlerinden Kürşat Karacaoğlu, M.Emin Demirel, Serpil Can, Elçin Belen, Kerem Türküresin Ve Ramazan Görkem öğrencilerine eşlik ettiler.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Emniyeti kaçakçılara geçit vermiyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com