Advert
Advert
Advert

Sazkar Topluluğundan Muhteşem Konser

Sazkar Topluluğundan Muhteşem Konser
Sazkar Topluluğundan Muhteşem Konser

Şanlıurfa Belediyesi'nin davetlisi olarak Şanlıurfa'ya gelen İstanbul Sazkar Topluluğu, "Müziğin Renkleri" adlı konserini sundu.

     Ud Sanatçısı Mehmet Emin Bitmez'in şefliğinde Mozaik AVM Konferans Salonu'nda sahne alan İstanbul Sazkar Topluluğu'na Konuk Sanatçı Seda Gülbeyaz eşlik etti.

     Dünyanın en önde gelen ud sanatçıları arasında gösterilen Mehmet Emin Bitmez ve Seda Gülbeyaz'ın eşliğinde sahne alan İstanbul Sazkar Topluluğu birbirinden güzel sazlı ve sözlü eserlerini Şanlıurfalılar için ücretsiz seslendirdi. 

      Sanatseverlerin büyük ilgi gösterdiği konseri, Belediye Başkan Vekili M.Fevzi Yücetepe, Japanyo İstanbul Başkonsolos Vekili Mitsuru Horiguchi, Karaköprü Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi ve Eşi, Şanlıurfa Barosu Başkanı Av. Yahya Demirkol ve Eşi Tuba Demirkol, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Necmi Karadag, Konservatuar Birim Sorumlusu İsmail Altıngöz ve çok sayıda vatandaş izledi.

      Kanunda Ahmet Meter, Kemanda Turay Dinleyen, Kemençede Furkan Bilgin, Ney'de Ahmet Toz, Tanburda Furkan Resuloğlu, Perküsyonda Mehmet Akatay ve Erkan Kanat, Viyolanselde Dilek Zertunç'un yer aldığı İstanbul Sazkar Topluluğu'nun muhteşem konseri izleyenlerden büyük beğeni topladı.

    Şanlıurfalılar Seda Gülbeyaz'ı Şok Etti

     Konserin ikinci bölümünde sahne alan Sanatçı Seda Gülbeyaz'ın seslendirdiği eserlere eşlik eden Şanlıurfalılar sanatçıyı adeta şok etti.

     Sahneden inerek konseri izleyen vatandaşların arasına gelen sanatçı Gülbeyaz kime mikrofon uzattıysa geri çevrilmedi. Mikrofonu elinden kaptıran Sanatçı dinlediği birbirinden güzel sesten dolayı söyleyecek söz bulamadığını ifade etti.

     Şanlıurfa'nın açık bir konservatuar olduğuna dikkat çeken Mehmet Emin Bitmez Şanlıurfa'da doğmaktan ve Şanlıurfa'da olmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

    Nazik davetlerinden dolayı Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba ve sahsında tüm belediye çalışanlarına teşekkür eden Bitmez, unutulmaz bir gece yaşadıklarını dile getirdi.

     Konserin sonunda sahneye gelerek Sanatçı Mehmet Emin Bitmez ve Seda Gülbeyaz ile topluluk sanatçılarını teker teker kutlayan Belediye Başkan Vekili Yücetepe, Şanlıurfa Belediyesi olarak sanata ve sanatçıya büyük önem verdiklerini söyledi.

    İlk kez böyle güzel bir dinletiye tanık olduğunu belirten Yücetepe, Şanlıurfa'nın yetiştirmiş olduğu müzik duayenlerinden biri olan M.Emin Yetmez'e ve ekibine davetlerini kurmayıp Şanlıurfa'ya geldikleri için minnettarlık duyduklarını kaydetti.

www.balikligol.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı