Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem "Savaşta bile sağlık çalışanlarına dokunulmaz"

"Savaşta bile sağlık çalışanlarına dokunulmaz"

Bölgede PKK'nın hastanelere ve sağlık çalışanlarına yönelik yaptığı saldırıları değerlendiren Sağlık-Sen Genel Başkanı, PKK'ye seslenerek, "Savaşta bile dokunulmayan sağlık çalışanlarının üzerinden elinizi çekin." dedi.

Giriş Tarihi: 17 Kasım 2015 Salı 21:23

 

 

Sağlık-Sen Batman Şubesi’nin İl Divan Toplantısı’na katılmak üzere Batman’a gelen Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş ve Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı A.Aziz Aslan, Kristal Park’ta verilen yemekli toplantıda Sağlık-Sen üyeleriyle bir araya geldi.

Toplantı öncesi özellikle bölgede PKK’nın hastanelere ve sağlık çalışanlarına yönelik yaptığı saldırılar hakkında basına açıklamalarda bulunan Sağlık-Sen Genel Başkanı Memiş, sağlık çalışanlarının öteden beri şiddete maruz kaldığını söyledi.

Sağlık çalışanlarına yönelik  yapılan saldırılara bir anlam veremediklerini belirten Memiş, “Bu konuda Sağlık Bakanlığıyla ortak bir çalışma yapmak kaydıyla sağlıkta çalışanlara şiddet uygulayanların tutuklu yargılanması gibi önemli bir kanun maddesi çıkartılması sağlandı. Ancak 7 Haziran seçimlerinin hemen sonrasında terörün sağlık çalışanlarını hedef almış olması gerçekten anlam veremediğimiz bir olaydır. Özellikle Erzurum Tekman’da ambulansın kaçırılmasıyla birlikte, Diyarbakır’da bir doktor arkadaşımızın, Şırnak’ta bir sağlık memuru arkadaşımızın öldürülmesi ve arkasından hastanelere yapılan roketli saldırıları da gördüğümüzde, açıkçası biz bu yapılan eylemlere anlam veremiyoruz. Sonuçta sağlık çalışanları bölge insanının sağlığını korumak için buradadırlar. Onun için mücadele ederken sağlık çalışanlarının da kendi sağlığının endişede olmuş olması tabi bizi de endişelendiriyor.” dedi.

Konuşmasının devamında hem  hükümete ve hem de PKK’ya çağrıda bulunan Memiş, şunları söyledi:

“Bu anlamda buradan seslenmek istiyorum; savaşta bile dokunulmayan sağlık çalışanlarının üzerinden lütfen elinizi çekin. Lütfen sağlık çalışanları üzerinden prim yapmaya çalışmayın. Sağlık çalışanlarımızın bölge insanına hizmet vermesinin önüne geçmeyin. Buradan hükümete ve Sağlık Bakanlığına da sesleniyorum; lütfen bakanlık olarak siz de, bu bölgede görev yapan sağlık çalışanlarımızın hem can güvenliği konusunda, hem de çalışma şartları konusunda düzenlemeleri bir an önce yapmak kaydıyla çalışanlarınıza sahip çıkın. Sağlık-Sen ailesi olarak, tüm Türkiye’de olduğu gibi bu bölgede görev yapan sağlık çalışanlarımızın sonuna kadar arkasındayız. Arkadaşlarımızın güvenliğini sağlamak için elimizden ne geliyorsa yapmaya gayret edeceğiz.”   (M.Fatih Akgül-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Haliliye Kaymakamı Yılmaz, Süleymaniyelileri dinledi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com