Advert
Advert
Advert

Savaşın çağrisi, Hizbullah sokağa iniyor

Hizbullah Cemaati Kürdistan'da yaşanan son olaylarla ilgi yayınladığı mesajda, "Müslüman halkımız ve mensuplarımız şunu bilsin ki; Hizbullah Cemaati, kendilerini korumak için Allah'ın izniyle ne gerekiyorsa yapacaktır." ifadesine yer verdi.

Savaşın çağrisi, Hizbullah sokağa iniyor
Savaşın çağrisi, Hizbullah sokağa iniyor

 Hizbullah Basın Bürosu tarafından Kürdistan'da yaşanan son olaylarla ilgi basın kuruluşlarına gönderilen mesajda, saldırıya uğrayanların kendilerini korumaları tavsiye edildi.

"Kendileriyle savaşılanlara (Müminlere), zulme uğramış olmaları sebebiyle, (savaş konusunda) izin verildi. Şüphe yok ki Allah, onlara yardıma mutlak surette kadirdir. (Hac:39)" ayeti ile başlanılan mesajda, son günlerde Kobane’deki gelişmeler bahane edilerek genelde Müslüman halka özelde ise İslami kesimlere yönelik komple bir saldırı ve savaş dayatıldığı ifade edildi.

"Zulüm ve haksızlığı kabul etmeyeceğiz"

Saldırıya uğrayan herkesin nefs–i müdafaa hakkının olduğunun vurgulandığı mesajda, "Kardeşlerimize güvenlikleri için tedbirli davranmalarını ve saldırı durumunda kendilerini korumalarını tavsiye ediyoruz. Müslüman halkımız ve mensuplarımız şunu bilsin ki; Hizbullah Cemaati, kendilerini korumak için Allah’ın izniyle ne gerekiyorsa yapacaktır. İslami değerlere ve Müslüman halkımıza yönelik yapılacak hiçbir saldırı, zulüm ve haksızlığı kabul etmeyeceğimizi ve buna karşı duracağımızı kamuoyuna bu vesileyle ilan ediyoruz. " denildi.

Mesajın sonunda, "Vahşi saldırılar sonucu şehit edilen kardeşlerimizin şehadetini tebrik eder, aile ve dava arkadaşlarına taziyelerimizi bildiriyor, yaralı kardeşlerimize de Cenab–ı Allah’tan şifalar diliyoruz. Davamızın sonu Allah’a hamd etmektir." ifadelerine yer verildi. (İLKHA)


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!