Advert
Advert
Advert

Sarmış'ın kitabı çıktı

Sarmış'ın kitabı çıktı
Sarmış'ın kitabı çıktı

Çıra yayınlarından çıkan "Küçük Yüreklere Dokunmak" adlı gerçek öyküler kitabı, 163 sayfadan oluşuyor. Birbirinden güzel ve duygu yüklü 22 hikayenin yer aldığı kitap, Öğretmenim adlı şiirle son buluyor.
Eğitim camiasında edindiği önemli tepsitlerini gerçek birer öykü olarak kaleme alan Mehmet Sarmış'ın "Küçük Yüreklere Dokunmak" adlı kitabı, hem eğitimcilere hem de öğrenci velilerine önemli mesajlar veriyor.
Kitabın önsözünde, eğitimcilik hayatında edindiği izlenimlerinden bahseden Sarmış, öğrencileri için şunları söylüyor: "Öğrencilerimi hep sevdim. Bunun sonucu olarak da onlara yüreğimi açtım, yürekten davrandım. Yüreklerine girmeye çalıştım. Sadece bilgimi ve düşüncelerimi değil, duygularımı da paylaştım. Onlara evimin kapısını da açtım, onların evinin kapısını da açtım. Hayatı paylaşmaya çalıştım. ..Sevinçlerini de paylaşmaya çalıştım, ama en çok acılarını paylaşmaya talip oldum. Çünkü bazılarının acısı, büyüklerin bile kaldıramayacağı kadar büyüktü. Yürekleri ise küçücük. Bazılarının anne ve babaları bile yardımcı olamıyordu kendilerine. Bazılarının da acısının kaynağı bizzat anne veya babasıydı. İşte ben onların dünyalarına girmeye, yüreklerine dokunmaya çalıştım. Ellerini tutmak, saçlarını okşamak, boyunlarına sarılmak yüreklerinin anahtarı idi benim için. o yürekler, o ağır yüklerin altında pes etmesin, o yüreğin sahipleri hayata tutunsunlar diye çırpınıp durdum. Beraberce herkes güler, ama ben beraberce ağlamaktan da çekinmedim. Dualarımın da daimi misafirleri oldular. Onlara daha çok yardımcı olmayı diledim Allah'tan."
Mehmet Sarmış:
1962 yılında Şanlıurfa'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Şanlıurfa'da tamamladı. 1984 yılında Konya Selçuk Üniversitesi Tarih Bölümü'nden mezun oldu. Çeşitli illerde öğretmenlik, idarecilik ve sendikacılık yaptı. Halen Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde şube müdür olarak görev yapmaktadır.
Türkiye Yazarlar Birliği üyesi olan Sarmış'ın çeşitli dergilerde şiir, öykü ve denemeleri yayınlandı.
Yayınlanma aşamasında olan şiir, öykü, deneme ve roman türünde çeşitli çalışmaları bulunan Sarmış, evli ve 6 çocuk babasıdır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı