Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Sarkan Elektrik Telleri az daha köyü yakıyordu

Sarkan Elektrik Telleri az daha köyü yakıyordu

Her yıl elektrik kablolarının bakımsızlığından dolayı çıkan ateş sonucu aynı sorunu yaşayan Yıldızlar köyü sakinleri, aynı sorunun bu yıl da ekinlerin hasat zamanına denk gelmesi köylülere tekrar korku yaşattı.

Giriş Tarihi: 29 Mayıs 2015 Cuma 08:21
Sarkan Elektrik Telleri az daha köyü yakıyordu


Hilvan ilçesine bağlı Yıldızlar köyünde elektrik tellerinin sarkarak birbirine temas etmesiyle oluşan kıvılcımların çıkardığı ateş köylüleri korkuttu. Köy sakinlerinden Mustafa Benzer, her yıl yaşanan   yangının kendilerini  korkuttuğunu söyledi.

Saat 15.00 sıralarında yangın çıktığı  esnada kendisinin köyde olmadığını belirten Benzer, haberi aldıktan sonra köye gelip yangının ekinlere zarar vermemesi için ateşi söndürmek amacıyla traktör ile ateşin önüne kanal açtığını  söyledi.

Daha önce de sorunu TEDAŞ’a müracaat ettiği halde sorunun çözülmediğinden şikayetçi olduğunu Benzer, daha sonra itfaiye ile beraber jandarmanın gelip ateşi söndürdüğü söylendi.

TEDAŞ’tan şikayetçi olacağını söyleyen Mustafa Benzer, sorunun çözülmesi için yetkililere çağrıda bulundu.  

TEDAŞ’ın gerekli önlemleri almaması üzerine çaresiz kalan Yıldızlar köyü sakinleri, kendi imkanlarıyla,  sarkan elektrik tellerinin birbirine değmemesi için,  ilkel yöntemler kullanarak, iplerle birbirinden ayırıp uzaklaştırdıkları görüldü.  

Elektrik tellerinin birbirine değmesi sonucu oluşan kıvılcımlardan dolayı çıkan ateşin, sadece meyve ağaçlarının bir kısmına ve boş araziye zarar vermesi köylüler için teselli oldu. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Yüksek Seçim Kurulu gümrük kapıları listesini çıkardı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com