Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Sarı Basın Kartı Değişiyor

Sarı Basın Kartı Değişiyor

T.C. Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü, basın kartlarını toptan yeniliyor.

Giriş Tarihi: 8 Nisan 2013 Pazartesi 14:53
Sarı Basın Kartı Değişiyor

Basın kartlarının yeni şekli, basın mensuplarının katılacağı oylama ile belirlenecek. T.C. Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü, gazetecilik mesleğini yerine getiren medya mensuplarının çalışmalarını kolaylaştırmak, sahte kullanımların önüne geçmek için Basın Kartı Yönetmeliğinin ilgili maddesi gereğince Basın Kartlarını toptan yeniliyor.

Bugüne kadar belirli aralıklarla değiştirilen Basın Kartı için bu yıl ilk kez farklı bir uygulama gerçekleştirilecek. Basın Kartı, medya kuruluşları ve basın mensuplarından gelen istekler doğrultusunda; tertip, dizgi ve baskı olarak çağdaş bir tasarım anlayışı ve tekniği ile Genel Müdürlüğün uzman personeli tarafından yeniden değerlendirildi. Bu değerlendirme sonucunda kartlar uluslar arası standartlara uygun olarak üç farklı versiyon olarak yeniden hazırlandı.

Yeni kartlarda, kullanıcının dijital fotoğrafı, kişiye özel kart seri numarası, sahteciliğe karşı yüksek teknolojik özelliğe sahip hologram ve kan gurubu gibi kişisel bilgiler bulunacak.

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü, kart değişiminde bir ilki de gerçekleştirerek bu sürece kartın asıl sahibi olan medya mensuplarını da dahil ediyor. Yeni basın kartının şekil ve tasarım özelliklerine basın mensuplarının bizzat kendileri karar verecek.

 

SEÇİM FACEBOOK ADRESİNDE YAPILACAK

Hazırlanan üç ayrı tasarım www.facebook.com/BBYEGM sayfasında tüm medya mensuplarının görüşlerine sunuldu. Gazetecilerin beğenileri sonunda en fazla oyu alan tasarım önümüzdeki süreçte kullanılacak olan Basın Kartı olarak kabul edilecek.

 

8 NİSAN'DA (BUGÜN) BAŞLAYAN OYLAMA 20 NİSAN CUMARTESİ GÜNÜ SONA ERECEK.

Oylama sonucunda en fazla oy alan kart yine bir basın duyurusu ile Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü resmi web sayfası üzerinden kamuoyu ile paylaşılacak.

(Haber 7)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

AA Türkiye Haberleri Yayın Yönetmeni Öymez: Dünyanın her tarafına ulaşmak istiyoruz

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com