Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Saray Uleması: Gösteri Yapmak Haramdır!

Saray Uleması: Gösteri Yapmak Haramdır!

Giriş Tarihi: 8 Mart 2011 Salı 10:22
Saray Uleması: Gösteri Yapmak Haramdır!
Saray Uleması: Gösteri Yapmak Haramdır! Suudi Arabistan 11 Mart'ta yapılacak gösteriler öncesi geriliyor. Suudi Arabistan'da Alimler Üst Konseyi, devlet televizyonu SPA’dan yaptıkları açıklamada, göstericileri fitnecilikle suçladılar, “reform talebiyle yapılan gösteriler fitnecilerin işidir” dediler.

Suudi Hanedanı'nın yanında yer alan resmi ulemaya göre, kraliyet aleyhinde gösteri yapmak haram...

Suudi Arabistan 11 Mart'ta yapılacak gösteriler öncesi geriliyor. Suudi Arabistan'da Alimler Üst Konseyi, devlet televizyonu SPA'dan yaptıkları açıklamada, göstericileri fitnecilikle suçladılar, "reform talebiyle yapılan gösteriler fitnecilerin işidir" dediler.

Alimler Konseyi'nin açıklaması, ülkede protesto gösterileri için sosyal paylaşım siteleri üzerinden çağrı sonrası geldi.

Konsey tarafından yapılan açıklama, ülkede krala karşı yapılacak gösterilerin yasaklanması istenirken, planlanan bu gösterilerin 'İslam-dışı' ve haram olduğu da iddia edildi.

Alimler Konseyi, 'barışçıl gösterilerin her vatandaşın hakkı olduğunu söyleyen' Müslüman Alimler Birliği Başkanı Yusuf Kardavi'ye de cevap vererek, onu haricilikle suçladı. 'Gösteriler dinin esaslarından değildir' diyen Suudi resmi alimleri, gösterilere, protestolara Kur'an-ı Kerim ve Sünnet'te işaret edilmediğini, bunun bidat olduğunu savundu.

Dünya Bülteni/Haksöz haber

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

MÜSLÜMAN’IN VE ÜMMETİN GÜVENLİĞİ (1)

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com