Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa'yı bugün çocuklar yönetti

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, ve Vali İzzettin Küçük, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla makamlarını miniklere devretti.

Şanlıurfa'yı bugün çocuklar yönetti
Şanlıurfa'yı bugün çocuklar yönetti

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, dolayısıyla makam koltuğunu, Mehmet Akif Ersoy İlk ve Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi Fevzi Dağlı'ya devretti.

 

Mehmet Akif Ersoy İlk ve Ortaokulu'nda eğitim gören 8. sınıf öğrencisi Fevzi Dağlı, 6.sınıf öğrencisi Fatma Mevek, Fatma Çetin ve 5. sınıf öğrencisi Mehmet Ali Çakmak, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç'i makamında ziyaret etti.

 

Minik öğrencilerle sohbet eden Başkan Güvenç, makam koltuğunu 8. sınıf öğrencisi Fevzi Dağlı'ya devretti.

Makam koltuğuna oturan Dağlı, tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutladı. Gazi Mustafa kemal Atatürk'ün bu bayramı çocuklara hediye ettiğini ifade eden Dağlı, "Bize hediye edilen bu bayramı en iyi şekilde yaşamalıyız. Her çocuk bayramını doya doya yaşasın. Dünyadaki bütün çocukların tek bayramı bu . Barış dolu yıllar istiyoruz" dedi.

 

OKULUMUZUN BOYANMASINI İSTİYORUM

 

Minik Dağlı, Başkan Güvenç'ten okullarını boyanmasını isteyerek şöyle devam etti: "Okulumuzun boyanmasını istiyorum. Uzun zamandır boyanmamış. Bize bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Ayrıca okulumuzun dışarıda bulunan lavabolarının onarılmasını istiyoruz" dedi.

 

Başkan Güvenç ise ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getirerek, tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutladı.

 

Çocukların geleceğin mimarı olduğunu vurgulayan Başkan güvenç, "Bu çocuklarımız bizim herşeyimiz. Bu bayram inşallah ülkemize milletimize huzur ve barış getirir. Tüm çocuklarımızı kucaklıyorum. Hepsinin gözlerinden öpüyorum onlar bizim geleceğimiz. Gençlere yatırım yapan ülkeler kaybetmezler. Bizde elimizden geldiği kadar bütün çocuklarımızı mutlu edecek projeler yapıyoruz" dedi.

 

Ziyaretin ardından Başkan Güvenç, minik öğrencilere hediye verdikten sonra onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

 

 

 

 

 

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla koltuğunu Sema Akyavuz’a devretti.

 

Fevzi Çakmak Ortaokulu öğrencisi Sema Akyavuz’a koltuğunu devreden Vali küçük; dünyada çocuk bayramının kutlandığı tek ülkenin Türkiye olduğunu dile getirerek, ulusal egemenliğin kabulüyle çocuk bayramının aynı gün olmasının önemine değindi.

 

Valilik koltuğuna oturan 7. Sınıf öğrencisi Sema Akyavuz ise; Şanlıurfa’daki eğitimin durumundan bahsederek, kütüphanelerin sayısının arttırılması gerektiğini dile getirdi. Kitap okuma alışkanlığının küçük yaşlarda kazanılması gerektiğini kaydeden Akyavuz, bu konuda anne ve babalara da görevler düştüğünü ifade etti.

 

Sema Akyavuz ve arkadaşları Berat Akıl, Semanur Güneş ve Bahar Aktaş’la bir süre daha sohbet eden Vali İzzettin Küçük, programın sonunda misafirlerine kitap seti ve kalem hediye etti. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik