Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa'ya yağış geliyor

Şanlıurfa ve çevresi için kuvvetli yağış olacağı uyarısı geldi.

Şanlıurfa'ya yağış geliyor
Şanlıurfa'ya yağış geliyor

Meteoroloji İl Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin büyük bir bölümünde etkili olan yağışlı havanın bu gün den (09.05.2013) itibaren Şanlıurfa ve çevresinde de etkili olması beklenmektedir. Sağanak ve Gökgürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışlar yerel olarak zaman zaman kuvvetli olacaktır.

Yaklaşık iki haftadır mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklığının bu gün (09.05.2013 Perşembe) den başlayarak hafta ortasına kadar 4 ila 8 derece azalacağı tahmin ediliyor. Hava sıcaklığının mevsim normalleri civarına düşmesi bekleniyor.

Tahmin edilen kuvvetli yağış ve önümüzdeki hafta ortasına kadar sürecek olan sıcaklık düşüşü nedeniyle meydana gelebilecek olumsuz şartlara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, dolu, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar, vb.) vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

 

Beklenen Hadise; Gökgürültülü Sağanak Yağış

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin doğu kesimlerinde görülecek sağanak ve gükgürültülü sağanak yağışların. Diyarbakır, Mardin, Şanlıurfa, Adıyaman. Siirt, Elazığ ve Tunceli çevrelerinde yarın (Cuma) akşam saatlerine kadar aralıklarla kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, dolu, yağış anında kuvvetli rüzgar, yıldırım, heyelan vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmekledir.

Başlama-Bitiş Zamanı: 09.05.2013 13.00- 10.05.2013 18.00

Hadisenin Şiddeti; Kuvvetli Yağış

Oluşması Muhtemel Riskler; Ani Sel - Su Baskını - Heyelan - Yıldırım - Ulaşımda Aksamalar

yağış meteoroloji yağış urfa şanlıurfa
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı