Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Şanlıurfa'ya vali İzzettin Küçük atandı

Şanlıurfa'ya vali İzzettin Küçük atandı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün imzaladığı 14 kişilik Valiler Kararnamesinde. Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan şanlıurfa eski Valisi Celalettin Güvenç'in yerine Karabük Valisi İzzettin Küçük atandı.

Giriş Tarihi: 16 Şubat 2014 Pazar 07:05
Şanlıurfa'ya vali İzzettin Küçük atandı

Bu gece Resmi Gazetede yayınlanan Valiler Kararnamesinin ardından Şanlıurfa'nın yeni Valisi, Karabük Valisi İzzettin Küçük oldu. Vali Celalettin Güvenç'in Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmasının ardından Şanlıurfa'ya atanacak olan Valinin kim olacağı sorusu cevap buldu.

13.02.2014 tarih ve 2014/5916 Sayılı Kararnamenin Resmi Gazetede yayınlanmasının ardından; Aksaray Valisi Selami Altınok, Bolu Valisi İbrahim Özçimen, Bilecik Valisi Halil İbrahim Akpınar, Bitlis Valisi Veysel Yurdakul, Iğdır Valisi Ahmet Pek, Uşak Valisi Mehmet Ufuk Erden merkeze alınırken; 

Karabük Valisi İzzettin Küçük Şanlıurfa'ya, ŞANLIURFA eski Vali Yardımcısı Hukuk Müşaviri Şeref Ataklı Aksaray'a, İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Hamdi Nayır Bilecik'e, Küçükcekmece Kaymakamı Orhan Öztürk Bitlis'e, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşarı Ahmet Zahteroğlu Bolu'ya, Kayseri Vali Yardımcısı Davut Haner Iğdır'a, Merkez Valisi Orhan Alimoğlu Karabük'e, Siverek eski kaymakamı Gaziosmanpaşa Kaymakamı Seddar Yavuz da Uşak Valiliğine atandı. 

İzzettin Küçük Kimdir?
1964 yılında Erzurum İli Tortum ilçesinde doğan evli ve iki çocuk babası olan İzzettin Küçük, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun olduktan sonra Sakarya Üniversitesi’nde master yaptı. 

İyi derecede ingilizce bilen Şanlıurfa'nın yeni Valisi İzzettin Küçük, mesleki kariyerinde; sırasıyla Yenice, Pehlivanköy ve Eflani Kaymakamlığına vekâleten görev yaptıktan sonra Abana, Aydıntepe Kaymakamlığı, Siirt Vali Yardımcılığı, Pamukova, Safranbolu ve Üsküdar Kaymakamlığı görevlerinde bulundu. 11.05.2010 tarihinde Karabük Valiliği'ne atanan İzzettin Küçük, son valiler kararnamesi ile Şanlıurfa'ya atandı.

 

MERKEZ VALİLİĞİ'NE ATANAN İSİMLER

Şu anda İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü görevini yürüten Aksaray Valisi Selami Altınok, Bolu Valisi İbrahim Özçimen, Bilecik Valisi Halil İbrahim Akpınar, Bitlis Valisi Veysel Yurdakul, Iğdır ValisiAhmet Pek ve Uşak Valisi Mehmet Ufuk Erden ise Merkez Valiliği'ne atandı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da mühimmat ele geçirildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com