Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa'ya uçak seferlerinin artması için ilk adım atıldı

Uzun bir süredir kentin gündemini meşgul eden uçak seferleri sorunu ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Yaz uygulaması kapsamında sefer kısıtlamasına giden bazı havayolu şirketleriyle görüşen yerel yöneticiler ve siyasiler, sorunun çözüme kavuşturulması için en kısa sürede gerekli hamlelerin yapılacağını belirtti.

Şanlıurfa'ya uçak seferlerinin artması için ilk adım atıldı
Şanlıurfa'ya uçak seferlerinin artması için ilk adım atıldı admin

Geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa’da Sivil Toplum Kuruluşları, Onur Air’in kentteki uçuşlarını iptal etmesi ve Türk Hava Yolları’nın sefer saatlerini değiştirmesine tepki yağmıştı. Birçok iş adamı ve şehir sakini, Gaziantep’e gidip uçak seyahati yapmak zorunda kalıyordu. Oluşan bu mağduriyetlerden sonra siyasiler ve yerel yöneticiler devreye girdi. Büyükşehir Belediyesi Başkanı Nihat Çiftçi, Türk Hava Yolları ve diğer özel firma yetkililerini Başkent Ankara’da davet ederek sorunun çözüme kavuşması için görüşmelerde bulundu. Görüşmede özellikle sefer sayılarının arttırılması ve sefer saatlerinin daha uygun zamanlara çekilmesi gündeme geldi.

‘YÜKSEK RAKAMLARLA BİLET ALINMASINI KABUL ETMİYORUZ’

Görüşmenin ardından bir değerlendirme yapan Nihat Çiftçi, İstanbul ve Ankara’ya hava yolu ile gidecek olan vatandaşların çevre iller üzerinden yüksek rakamlarda bilet almalarını ve zaman kaybı yaşayarak ulaşım sağlamalarını kesinlikle kabul edemeyeceklerini söyledi.

‘GEREKLİ GİRİŞİMDE BULUNULACAK’

Özel firma yetkililerinin sefer saat ve sayılarını yeniden düzenleyeceklerin belirten Çiftçi,”Şanlıurfa’da gündeme gelen Türk Hava Yolları ve diğer özel firmaların seferleri ile ilgili görüşmelerde bulunduk ve yetkilileri davet ettik. Şanlıurfa’nın turizm potansiyelini ve yolcu sayısını yetkililere bizzat ilettik. Bununla birlikte vatandaşlarımızın hiç bir zaman fiyatı yüksek rakamlara varan biletlerle Gaziantep ve Diyarbakır gibi çevre illerden uçuş gerçekleştirmemesini bildirdik.

‘SORUNUN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ’

Bu konuda da Türk Hava Yolları yetkilileri ve özel firma yetkilileri bizlere sefer sayılarını arttıracaklarını, sefer saatlerini düzenleyeceklerini ve artık İstanbul ile Ankara havaalanlarında ek inişler için izin noktasında gerekli girişimde bulunacaklarını ilettiler. Şanlıurfa halkımızın sorunu bizim sorunumuz. Konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz” sözlerine ekledi.RUHAAJANS

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı