Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Şanlıurfa’ya toz yağıyor, Uzmanlar uyarı yaptı

Şanlıurfa’ya toz yağıyor, Uzmanlar uyarı yaptı

Şanlıurfa’ya Suriye üzerinden hava akımlarıyla birlikte gelen toz ve kum bulutları, şehri adeta boğdu.

Giriş Tarihi: 12 Mart 2012 Pazartesi 16:41
Şanlıurfa’ya toz yağıyor, Uzmanlar uyarı yaptı
Öğle saatlerinden itibaren etkisini arttırarak devam eden toz bulutu saat 15.00 sıralarında insanın nefes almasını güçleştirdi.Güneşin önünü perdeleyen toz kızıl bir hava oluşturdu. Toz bulutu her geçen dakika etkisini arttırırken durumun daha ne kadar devam edeceği ise bilinmiyor.Şanlıurfa Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bilindiği üzere ilimizde Hava Kirliliği Ölçüm Cihazı Kurulu olup, partikül Madde (PM10) ve Kükürtdioksit (S02) ölçümü yapılmaktadır. İlimizde meteorolojik faktörlerden kaynaklanan toz bulutu (toprak Yağması) nedeniyle olumsuzluklar yaşanmaktadır.

İlimiz Hava Kalitesi Ölçüm Cihazımızın PM (partikül Madde) ölçüm değerleri kısa vadeli sınır değerlerin (300 ug/m3) üzerinde seyretmektedir. Bu nedenle Kalp ve solunum hastalığı (astım gibi) olan kişiler, yaşlılar ve çocuklar zaruri durumlar dışında evlerinde kalmalı ve aktivite seviyelerini düşük tutmalıdırlar. Bunun dışında herkes dış ortamda yapılan fiziksel aktivitelerden kaçınmalıdırlar. Ayrıca uzun süreli ve yoğun efor sarfının azaltılması gerekmektedir.
Mustafa Akkuş / www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Akıl almaz Oran: yüzde 66’sı FETÖ’cü çıktı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com