Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Şanlıurfa'ya sözleşmeli imam alınacak

Şanlıurfa'ya sözleşmeli imam alınacak

Şanlıurfa’da ilçe, belde ve köy camileri ile müftülüklerdeki imam-hatip ve müezzin kadrolarına sınavla sözleşmeli personel alınacağı bildirildi.

Giriş Tarihi: 26 Haziran 2012 Salı 11:15
Şanlıurfa'ya sözleşmeli imam alınacak
Şanlıurfa İl Müftülüğünden yapılan duyuruya göre, adaylar web üzerinden müracaatlarını yaptıktan sonra Müftülük onayının yapılması (aktivasyon) için 02/07/2012 – 09/07/2012 tarihleri arasında, gerekli belgelerle birlikte herhangi bir il müftülüğüne şahsen müracaat edecekler.

ARANACAK ŞARTLAR Müftülüğün duyurusunda  aranacak şartlara ilişkin şu bilgiler verildi: “657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımak.  Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 5 inci maddesinin birinci fıkrasının (b) bendinde belirtilen “itikat, ibadet, tavır ve hareketlerinin İslâm törelerine uygunluğunun çevresinde bilinir olmak” şartını taşımak.

Müracaat ettiği unvanla ilgili ve geçerlilik süresi sona ermemiş yeterlik belgesine sahip olmak, Erkek olmak,  Askerlikle ilişiği bulunmamak, 2010 KPSS (B) grubu sınavına girmiş ve en az 50 puan almış olmak. (Aday KPSS’ye hangi öğrenim düzeyinde katılmışsa yerleştirme işleminde o öğrenim düzeyi dikkate alınacaktır. Ayrıca, ortaöğretim mezunları için KPSSP94, ön lisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanı esas alınacaktır.)  İmam-hatiplik için; en az imam-hatip lisesi mezunu olmak, Müezzin-kayyımlık için; en az imam-hatip lisesi mezunu olma veya en az lise/dengi okul mezunu olup hafızlık belgesine sahip olmak,  657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) bendi uyarınca halen sözleşmeli imam-hatip ve sözleşmeli müezzin-kayyım olarak görev yapmakta olanların farklı unvanlar için müracaatları kabul edilecek, görev yaptıkları unvanlar için ise müracaatları kabul edilmeyecektir. Son sınıf öğrencisi olarak KPSS’ye katılıp mezun olamayanların müracaatları kabul edilmeyecektir. Adaylar; ( imam-hatip ve müezzin-kayyımlar) en fazla 25 cami kodu tercihinde bulunabileceklerdir. Her ne sebeple olursa olsun tercih yaptıktan sonra kesinlikle değişiklik yapılmayacaktır. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A maddesine göreve kadrolu olarak görev yapan imam-hatip ve müezzin-kayyımların müracaatları kabul edilmeyecektir.”
(Haber Merkezi)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa Valiliği derneklerle toplantı yaptı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com