Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Şanlıurfa'ya lisanslı pamuk deposu yapılıyor

Şanlıurfa'ya lisanslı pamuk deposu yapılıyor

Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Muzaffer Satış, çırçır fabrikaları sahiplerine ve pamuk üreticilerine;

Giriş Tarihi: 23 Ocak 2012 Pazartesi 10:17
Şanlıurfa'ya lisanslı pamuk deposu yapılıyor
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Avrupa Birliğine sunulan, Şanlıurfa Ticaret Borsası, Ticaret ve Sanayi Odası, Ziraat Odası ve Karacadağ Kalkınma Ajansı’nın da destek verdiği 30 bin tonluk lisanslı pamuk deposunun bölgemizde kurulması için çalışmaların devam ettiği müjdesini verdi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Şanlıurfa Valiliği ve Harran Üniversitesi’nin ortaklaşa hazırladığı Pamuk Tarımının Sorunları ve Çözüm Önerileri Çalıştayı’nın ardından çırçır fabrikaları sahipleri ile bir araya gelen Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Muzaffer Satış, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Avrupa Birliğine sunulan, Şanlıurfa Ticaret Borsası, Ticaret ve Sanayi Odası, Ziraat Odası ve Karacadağ Kalkınma Ajansı’nın da destek verdiği 30 bin tonluk lisanslı pamuk deposunun bölgemizde kurulması için  çalışmaların devam ettiği müjdesini vererek Ticaret Borsası’nın çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Çırçır fabrikaları sahipleri ile bir araya gelen Satış, Ticaret Borsası olarak Ulusal Pamuk Konseyi tarafından pamuk balyalarından başlamak üzere,  pamuktan mamul tüm tekstil ve konfeksiyon ürünlerine “GMO FREE” (GDO İÇERMEZ) ibaresinin etiket olarak yazılması projesini uygulamaya başladıklarını hatırlatarak bunun yanında Şanlıurfa Ticaret Borsası Başkanlığının yürüttüğü  ve Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası’nın  ortağı olduğu   projeyle alınan hibe ile Şanlıurfa’ya dev hububat deposu kurulacağını da aktardı. El- ruha Otel’de gerçekleştirilen toplantıya pamuk üreticileri ve çırçır fabrikası sahipleri yoğun ilgi gösterdi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Emine Atasoy: Urfa’nın kalkınması için yatırıma hazırız

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com