Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat ŞANLIURFA’YA İKİ KÜTÜPHANE

ŞANLIURFA’YA İKİ KÜTÜPHANE

Merter Platformu ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde hayata geçirecekleri kütüphanelerin 2 tanesi ŞAnlıurfa'da yapılacak.

Giriş Tarihi: 7 Eylül 2012 Cuma 18:09
ŞANLIURFA’YA İKİ KÜTÜPHANE

kitap, internet erişimi, bilgisayar ve zeka geliştirici materyalleriyle birkaç farklı misyonu taşıdıyan kütüphaneyle amaç çocukları kitaba yakınlaştırmak ve kitabı sevdirmektir.

Bu Projenin özel ve kamu işbirliğiyle hayata geçirildiğini dile getiren Ak Parti Milletvekili Dr. Abdulkerim GÖK    imzalanan protokolle 10'u İstanbul'da,  2 ‘si Şanlıurfa’da (Ceylanpınar, Suruç’ta) olmak üzere Türkiye genelinde  30 kütüphane oluşturulacağını kaydetti.

Milletvekili Dr.GÖK ve Merter Platformu yetkilileri  ile   Ceylanpınar ve Suruç’ta oluşturulacak kütüphanenin ''Z Kütüphanelerin Kurulması ve Okuma Kültürünün Geliştirilmesi'' protokolünü imzaladı. Bu kurulacak olan her iki kütüphanenin tamamlanması Kasım ayı içerisinde gerçekleşecektir.

Bu kütüphanelerde Milli Eğitim Bakanlığının belirlemiş olduğu, 100 temel eserlerinden Ceylanpınar’da 1500 kitap, Suruç’ta 1500 kitap olmak üzere toplam 3000 kitap bulunacaktır. Ayrıca her bir kütüphanede 5 bilgisayar, koltuk takımları, okuma masaları ,kitap rafları kısacası son derece donanımlı veli ve öğrencinin birlikte faydalanacağı bir ortam gerçekleşecektir. Vekil GÖK, katkılarından dolayı Merter Platformuna teşekkür ederek bu kütüphanelerin Şanlıurfa’ya hayırlı uğurlu olmasını diledi. Bu kütüphaneler tamamlandığında açılışlarını,  programları uygun olduğu taktirde sayın Bakanlarımızla birlikte gerçekleştireceklerini belirtti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Uluslararası İslâm Bilgeleri Zirvesi Şanlıurfa’da düzenlenecek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com