Reklamı Geç
Advert
Advert

Şanlıurfa'ya Başbakan bereketi

Şanlıurfa'ya Başbakan bereketi
Şanlıurfa'ya Başbakan bereketi

Projeler için toplam 26 milyon 400 bin TL ayrıldı.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın Şanlıurfa ziyaretleri 5 önemli projenin start almasına sebep oldu. Projeler için toplam 26 milyon 400 bin TL ayrıldı.

     Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın Şanlıurfa ziyaretleri öncesinde 04 Mart 2010 tarihinde Kültür Bakanlığı sitesinde yayınlanan ve Şanlıurfa'da yapımına karar verilen 5 önemli proje için toplam 26 milyon 400 bin TL ödenek ayrıldığı belirtiliyor.

     Şanlıurfa'da Başbakan bereketi yaşandığını belirten AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Av.Ahmet Düşünür, "GAP Eylem Planında Şanlıurfa'mıza kültür alanında yapılması için planlanan 11 yatırımdan 5 tanesi 04 Mart 2010 tarihinde Kültür Bakanlığı sitesinde yayınlanarak 2010 yılı ile 2012 yılları arasında gerçekleştirileceği belirtildi. Bu yatırımlar Şanlıurfa'mız için çok önemli olan Kültür Merkezi, Haleplibahçe'ye 2 Müze, Harran kalesi restorasyonu, Urfa merkez koruma amaçlı imar planı ve Urfa merkez hali hazır harita yapımı projeleridir" dedi.

     Başkan Av. Düşünür, "İl Özel İdaresi yanında bulunan ve konferans salonu, sergi salonu, kurs merkezlerinin yer alacağı 10 bin metrekarelik alan üzerinde yapılacak olan Kültür Merkezi için 12 milyon TL, Haleplibahçe'ye yapılacak olan Urfa Arkeoloji Müzesi ile Edessa Mozaik Müzesi için 10 milyon TL, Harran Kalesi restorasyonu için 3 milyon 500 bin TL, Şanlıurfa merkez koruma amaçlı İmar Planı için 500 bin TL ve Şanlıurfa hali hazır Harita yapımı için de 400 bin TL olmak üzere toplam 26 milyon 400 bin TL ödenek ayrılmıştır. Bu ödenekler, projelerin gerçekleşeceği ve tamamlanacağı 2010 ila 2012 yılları arasında peyder pey gönderilecektir" diye konuştu.

     Av. Düşünür, ayrıca 12 Mart 2010 tarihinde 4 KM'lik Harran surlarının onarımı projesinin ihaleye açılacağını söyledi.    

www.balikligol.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP’de olağanüstü hal başladı! Ortalık toz duman
CHP’de olağanüstü hal başladı! Ortalık toz duman
Miraç kandili ne zaman? Miraç nedir? işte detaylar
Miraç kandili ne zaman? Miraç nedir? işte detaylar