Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Şanlıurfa'ya Ayrılan Ödenek tartışmaya neden oldu

Şanlıurfa'ya Ayrılan Ödenek tartışmaya neden oldu

HDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan,Başbakan Ahmet Davutoğlu’na Suriyeliler için aktarılan ödeneklerle ilgili soru önergesi verdi.Ayhan, “AKP’li belediyelere ayrımcılık yapıldığı, DBP’li belediyelere haksızlık edildiği iddiaları vardır. Bu iddialar doğru mudur?” diye sordu.

Giriş Tarihi: 12 Mart 2015 Perşembe 13:47
Şanlıurfa'ya Ayrılan Ödenek tartışmaya neden oldu

 HDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan, soru önergesinde, kentteki Suriyelilerin ihtiyaçlarının karşılanması için Belediyere AFAD tarafından 15 Milyon TL aktarıldığını belirtti.  Aktarılan kaynağın belediyelere dağılımı oranında ciddi haksızlığın yapıldığı iddiaları olduğunu ifade eden Milletvekili Ayhan,  “Özellikle de özgünlükleri aynı olduğu halde AKP’li belediyelere aktarılan oran ile DBP’li belediyelere aktarılan oranlar ilgi yazıda da görüleceği şekilde iddiaları doğrular niteliktedir” dedi.

 Çiftte standart yapılıyor

Ayhan, soru önergesinde şunları söyledi:

1-  Aktarılan bu ödenek miktarı Büyükşehir Belediyesine ve alt kademe belediyelerine aktarım oranı nedir?

2- Oranlar belirlenirken hangi esaslar gözetilmiştir?

3- Şanlıurfa Valiliğine aktarılan 15.000.000 (Onbeş Milyon) TL’lik kaynak daha çok hangi alanlarda kullanılmak üzere aktarılmıştır?

4- Alt kademe belediyelere aktarımında adil davranılmadığı, AKP’li belediyelere ayrımcılık yapıldığı, DBP’li belediyelere haksızlık edildiği iddiaları vardır. Bu iddialar doğru mudur?

5- En çok sığınmacının bulunduğu Suruç Belediyesine 500.000 (Beşyüz Bin) TL aktarılırken, Haliliye Belediyesine 1.000.000 (Bir Milyon) TL aktarılmasını nasıl izah edeceksiniz?

6- Hilvan Belediyesine 300.000 (Üçyüz Bin)TL aktarılırken Bozova Belediyesine 100.000 (Yüz Bin) TL aktarılmasını nasıl izah edersiniz?

7- İlçeler ve il merkezinde bulunan Suriyeli sığınmacıların sayısı nedir? Bu ödenek dağıtılırken bu sayılar dikkate alınmış mıdır?

8- DBP’li belediyelere çifte standartlı bir yaklaşım uygulandığı ve bundan dolayı DBP’li belediyelerin mağdur edildiği iddialarına istinaden DBP’li belediyelere kaynak aktarımına dönük talimatınız olacak mıdır?

 

9- Yapılan bu çifte standarttan dolayı herhangi bir inceleme talimatınız olacak mıdır?

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da turizme bir adım daha: Turizm zabıtası kuruldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com