Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa’ya 342 Okul Yapılacak

İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci; “Şanlıurfa’ya 342 Okul, 495 Lojman 17 Spor Salonu, 30 Öğrenci Pansiyon İle Birlikte Toplam 5226 Derslik Yapacağız” dedi.

Şanlıurfa’ya 342 Okul Yapılacak
Şanlıurfa’ya 342 Okul Yapılacak

İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ’ nin başkanlığında 4. Eğitim Bölgesinde yer alan okulların, Müdürleriyle toplantı gerçekleştirdi.
Tes İş Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen toplantıda, 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılında İlköğretim ve Ortaöğretim Okullarımızda genel başarının artırılmasında uygulanacak proje ve çalışmalar ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.
4. Eğitim bölgesi okulların Müdürlerine hitaben bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci “Değerli arkadaşlar okul müdürlerimiz okullarımızdaki eğitim liderlerimizdir. İlimizin eğitim seviyesini hep birlikte el ele, gönül gönülle vererek yükselteceğiz. Eğitim sorunlarımızın başında derslik konusu yer almaktadır. Yapılan çalışmalar sonucu Şanlıurfa’da derslik yapımı yönüyle çok ciddi adımlar atılmaktadır. Bu kapsamda yapılan çalışmalar sonucunda önümüzdeki yıl içinde Şanlıurfa İl genelinde 342 okul, 495 adet lojman, 30 Öğrenci pansiyon, 17 Spor Salonu, 2. Çok Amaçlı Salon ve 27 Atölye inşaatına başlanacak buda ortalama 5226 derslik eder. Yapacağımız bu yeni inşaatlarımızla öğrencilerimiz öğrenimlerini daha uygun ortamlarda devam ettireceklerdir” dedi
Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ Okul idarecilerinin ve öğretmenlerimizin veli ziyaretlerine çok önem vermeleri gerekir. Yapılan her ziyaretin öğrenci başarısını çok olumlu yönde etkilediğini düşünmekteyim bunların birçok örnekleri var. Okul müdürlerimiz ve öğretmenlerimiz öğrencileriyle öğretmenliğin yanı sıra anne baba ve bir aile gibi olmalılar, öğrencilerimiz işte o zaman başarılı olacaklardır. Öğrencilerimizin hayallerinin önüne engel olmayıp onları cesaretlendirmemiz gerekmektedir diyerek konuşmasını tamamladı.
İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ konuşmasının ardından okul müdürlerinin eğitim öğretimle ilgili sorunlarını dinledikten sonra toplantı sona erdi.
İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ’ nin 4. Eğitim Bölgesi okul Müdürleri toplantısına Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet VURAL’ da eşlik etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
FETÖ Futbol sahalarına dadandı! Silivri Urfaspor Maçında bakın ne yaptılar
FETÖ Futbol sahalarına dadandı! Silivri Urfaspor Maçında bakın ne yaptılar
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı