Advert
Advert
Advert

ŞANLIURFASPOR YENİ HOCASINI BELLİ OLDU

ŞANLIURFASPOR YENİ HOCASINI  BELLİ OLDU
ŞANLIURFASPOR YENİ HOCASINI  BELLİ OLDUGeçtiğimiz günlerde yapılan kongrede Başkanlığa getirilen Kemal Saraçoğlu Başkanlığa gelir gelmez ilk bombasını patlattı.

Şanlıurfaspor kulübü 2011-2012 futbol sezonunu için görüşmeler yaptığı teknik Direktör Kemal Kılıç’a dün Şanlıurfaspor tesislerinde 1 yıllık imza attırdı. İmza töreninde bir konuşma yapan Şanlıurfaspor kulüp Başkanı Kemal Saraçoğlu; Şanlıurfa için ilk günden yola çıktığımızda bazı sözler verdik. Dedim ki geçmişi başarılarla dolu kaliteli iyi bir hoca getireceğim, sözlerimizden bir tanesini gerçekleştirdim. Kemal Kılıç hocamıza güveniyoruz, deneyimini biliyoruz, son beş yılda 3 tane takımı şampiyon etiğini biliyoruz, Allah izin verirse Şanlıurfaspor içinde elinden geleni yapacaktır. Gösterdiğiniz ilgiden dolayı basın mensubu arkadaşlarıma da çok teşekkür ediyorum, Allah hepimize hayırlı, uğurlu etsin. Hocamızla bir yıllık sözleşme imzaladık ama ilerisi içinde sözleşmeyi uzatabiliriz.” Dedi.

Şanlıurfaspor Teknik Direktörlüğüne getirilen Kemal Kılıç ise; “İlk öncelikle birlikteliğimizin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Şanlıurfaspor’u tercih etmemin en büyük sebebini açıkça söylemem gerekirse Sayın Başkanım ve yönetim kuruludur. İnanılmaz bir duygu ve coşku içerisinde olduğunu görmem dolayısıyla kabul ettim. Tabi Urfasporun yılardır bir üst kategoriye çıkma hedefleri olan süper ligde oynama arzuları olmasını biliyorum.  Beni çok etkilediğini söyleyebilirim tüm yönetimin Süper lige çıkma arzusunun büyük olduğunu görebiliyorum.” Dedi.

Kılıç; “Hedefleriniz ne diye sorarsanız? Çok fazla söze gerek yok tek sözüm ile hedefim şampiyonluk, Biz ikinci bile olmayı düşünmüyoruz. İkinci bile olmamız hata averajla bile ikinci olmamız başarısız olarak görülür. İnşallah transfer sürecini de düşündüğümüz gibi gerçekleştirebilirsek herkesin özlediği ve beklediği şampiyonluğu ve daha fazlasını gerçekleştirmiş olacağız. Futbolda çok konuşmak başarı değil, Ben çok hedefli bir insanım, Son yılarım çalıştığım takımlarım 2’inci ve 3’üncü olarak tamamladım.

Sayın Başkanım ve yönetim kurulunun inanılmaz arzularını da eklersek, görüntülerini ortaya koyarsak başarmamak için hiçbir sebep yok, Tüm desteğinizi bekliyoruz. Tabi ki eleştirilerinizden de önemli ölçüde dersler alacağız. Bu takım bizlerin olduğu kadar hepinizin takımı şimdiden kendime destek istemiyorum kimse yanlış anlamasın, demek istediğim oyuncularımızı motive etmek amaçlı, Destekleriniz olursa da başarıyı elde etmiş oluruz.

Önce takımlarımızın eksiklerini tamamlayacağız, eski hocamızdan bilgiler alacağız, raporu inceleyeceğiz, takım hakkında hangi eksiklikler var, eksik olan yerlere kaliteli oyuncular alacağız. Şanlıurfa taraftar gördüğümüz kadarı ile büyük destek veriyor. Bir kuruşu boşa harcamadan transferler yapmaya çalışacağız, tüm dikkatimizi paramız boşa gitmeyecek şekilde kullanacağız. Kaliteli oyuncu muhakkak alacağız insanların dikkatini çekmesi için başarıyı elde edeceğimize kesin gözle bakıyoruz herkese teşekkür ederiz.” Şeklinde konuştu.

 

KEMAL KILIÇ KİMDİR?

Antrenörlük kariyerine 1991 senesinde Bakırköy spor'da yardımcı antrenörlük yaparak başlamıştır. Bakırköy spor'da bu görevine iki sezon devam ettikten sonra aynı ekipte teknik direktörlük görevine yükselmiştir. Bu ilk teknik direktörlük deneyimini iki sezon sürdürdükten sonra başka bir İstanbul takımı olan Gaziosmanpaşa spor'a geçmiştir. Gaziosmanpaşa spor'da iki sezon kaldıktan sonra Türkiye'de birçok Süper Lig ve 1.Lig ekibini çalıştırmıştır. Son olarak 07 Eylül 2010 tarihinden beri Erdoğan Arıca'nın yerine Karşıyaka teknik direktörlüğüne getirildi ve bu görevi 21 Aralık 2010 tarihine kadar sürdürdü.

 

sEMBOL

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu