Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Şanlıurfa'nın yeni Müftüsü İhsan Açık kimdir?

Şanlıurfa'nın yeni Müftüsü İhsan Açık kimdir?

Şanlıurfa Müftüsü Ramazan Tahiroğlu görevden alındı. Tahiroğlu' nun yerine Yönetim Hizmetleri Daire Başkanı İhsan Açık göreve getirildi.

Giriş Tarihi: 2 Kasım 2012 Cuma 09:50
Şanlıurfa'nın yeni Müftüsü İhsan Açık kimdir?

Diyanet İşleri Başkanlığı, Yönetim Hizmetleri Daire Başkanı İhsan Açık, Şanlıurfa İl Müftülüğüne atandı.

19 Şubat 2011 tarihinde Yönetim Hizmetleri Daire Başkanlık görevi yapan İhsan Açık,Diyanet İşleri Başkanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Malzeme Yönetimi ve Satın Alma Daire Başkanlığı'na geçici görevlendirilmişti.

Özgeçmişi;

1970 yılında İstanbul'un Yedikule semtinde doğdu. İlk okulu Yedikule ilkokulunda okudu. İmam Hatip Lisesi'ni Zeytinburnu İmam-Hatip Lisesi'nde başladı daha sonra Bursa İmam Hatip Lisesi'nde bitirdi. 1989 yılında Ordu ili Bayadı Kurul köyünde imam hatip olarak göreve başladı. 1991 yılında Bursa ili Osmangazi ilçesi Pınarbaşı İzzettin Bey Camii'ne imam hatip olarak nakil oldu.

1992 yılında Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ni kazandı. 1997 yılında bu fakülteden mezun oldu. 2003 yılında Din Sosyolojisi Bölümünden "Türkiye de Liberal Düşünce ve Din" teziyle yüksek lisansını tamamladı. 2002-2005 arası Kayseri ( Haseki ) Eğitim Merkezi 1. İhtisas Kursu'nun ilk öğrencileri olarak eğitimleri tamamladılar. 2005 yılında Eskişehir 1.Ana jet Üssünde kısa dönem vatani görevini tamamladı.

2005 yılında Bursa ilinin Gemlik ilçesinde Vaiz olarak görevine devam etti. 09.04.2007 yılında Van ili Çaldıran ilçesinde Müftülük görevine başladı. Daha sonra Nusaybin Müftülüğüne atanarak,   2009 -2011 yılları arası Nusaybin İlçe Müftülüğü görevini yaptı.

2011-2012 yılları arası Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Malzeme Yönetimi ve Satın Alma Daire Başkanı olarak görev yaptı.

01.2012 tarihinde Şanlıurfa İl Müftülüğü'ne müftü olarak atandı.

Evli ve iki çocuk babasıdır. Arapça ve İngilizce bilmektedir.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com