Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Şanlıurfa’nın şekeri düştü VİDEO

Şanlıurfa’nın şekeri düştü VİDEO

“14 Kasım Dünya Diyabet Günü” etkinlikleri kapsamında Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Şanlıurfa Belediye Başkanlığı önünde bir stant kurup, halkı bilinçlendirmek adına bilgilendirme ve ücretsiz kan şekeri ölçümü yaptı.

Giriş Tarihi: 14 Kasım 2013 Perşembe 15:33
Şanlıurfa’nın şekeri düştü VİDEO

Şanlıurfa Belediyesi'nin önünde kurulan stantta, vatandaşlara ücretsiz kan şekeri testi yaparak, tanıtıcı broşürler dağıtıldı ve çeşitli bilgiler verildi.

 

''Dünyada hızla yayılan diyabet hastalığı hakkında vatandaşları bilgilendirdiklerini belirterek, obezite ve hareketsiz yaşamın diyabeti tetiklediğini ve fiziksel aktivitenin önemli olduğunu vurguladı.

Şanlıurfa Çocuk Hastalıkları Hastanesi kat hostesi Harun Çağan; “Şanlıurfalıların kan şekerini ölçüyoruz. Az önce birinin kan şekeri 180 üzeri çıktı. Kendisini uzmanlarımıza yönlendirdik. Çocuk Hastanesinde görevliyim. Çocuk hastalarım var. Ciddi bir hastalıktır. Halk arasında şeker olarak adlandırılan diyabetin kesin çözümü yoktur. Ancak ağızdan veya insülin olarak verilen ilaçlarla seviyesi düşüyor. Diğer illerle kıyaslandığında Şanlıurfa’da hasta oranı düşük diyebiliriz” dedi.

 

Şeker Hastalığının sıklığı her geçen gün artmaktadır! 1985’te tahmin edilen rakam 30 milyon iken, bugün en az 246 milyon diyabetli bulunmaktadır. Hiçbir şey yapılmazsa bu sayı 25 yıl içinde 380 milyona ulaşacaktır.

 

Ülkemizde de diyabet ve diyabete bağlı gelişen sağlık problemleri önemli bir yer tutmaktadır. 2.6 milyon diyabetli ve 2,4 milyon diyabet adayı olmak üzere toplam 5 milyon kişi diyabetle mücadele etmektedir.

Haber: Ömer ASLAN

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com