Advert
Advert
Advert

ŞANLIURFA’NIN OLİMPİYATÇI GENÇLERİ

Aklın ve bilimin rehberliğinde yola çıkan,sabır ve azimle yürüyen öğrenciler bilim tarihine hem Şanlıurfa’nın adını hem de kendi adlarını altın harflerle yazdırıyorlar.

ŞANLIURFA’NIN OLİMPİYATÇI GENÇLERİ
ŞANLIURFA’NIN OLİMPİYATÇI GENÇLERİ

Ankara Samanyolu kolejlerinin bu yıl 9. sunu düzenlenlemiş  olduğuUlusal Matematik  Olimpiyatlarında Özel Çağlayan İlköğretim Okulu öğrencileri  1 Gümüş ve 1 Bronz madalya alarak Şanlıurfa’nın gururu oldular.

Olimpiyatlara Türkiye  genelinde71 il, 751 okuldan toplam 2 bin 782 öğrenci katıldı.9. Ulusal Matematik  Olimpiyatları yarışmasında Çağlayan Ortaokulu öğrencilerimizden Taha TUNÇKAŞIK GÜMÜŞ madalya,Utku Ulaş Önder BRONZ madalya kazandı.

Olimpiyat Öğretmeni Murat AKGÜN: “ 9.Matematik Olimpiyatlarında öğrencilerimizle Şanlıurfamıza 2 madalya kazandırdığımız için çok mutluyuz.Bu yıl Amerikan Nebraska Üniversitesinin düzenlemiş olduğu  Dünya Matematik Olimpiyatlarındada  4 madalya kazandık.Bu başarının  kalıcı hale gelebilmesi için  5.sınıftan  8.sınıfa kadar olimpiyat takımlarını oluşturduk.Özel hazırlanmış sorularla seçilen olimpiyat öğrencilerimizyoğun bir şekilde çalışmalarına  devametmektedirler.”dedi.

Okul Müdürü Mustafa ÜSKÜPLÜ: “ Başarılı öğrencilerimizi ve onları yetiştiren öğretmenimizi gönülden tebrik ediyorum. Disiplinli , inançlı ve bilimsel çalışmalarla öğrencilerimizin aşamayacağı güç, elde edemeyeceği başarı yoktur. Bu çalışma anlayışıyla öğrencilerimize bütün başarı kapıları açılacak ve başarımızda Şampiyonluk tacı eksik olmayacaktır. Ve o zaman şu veciz söz daha iyi anlaşılacaktır.

“ Vatanını ve milletini en iyi seven, görevini en iyi yapandır.”

Hedefimiz daha önceki yıllarda olduğu gibi TÜBİTAK Matematik  olimpiyatalarındaöğrencilerimizin bölge 1.si olmaları, Türkiye Şampiyonu olmalarıdır.”dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!