Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Şanlıurfa’nın ‘kara noktaları’ yok edildi mi?

Şanlıurfa’nın ‘kara noktaları’ yok edildi mi?

CHP Şanlıurfa Denetmeni Prof.Dr.Demir, Şanlıurfa’da meydana gelen ölümlü trafik kazalarının her geçen yıl arttığını belirtti. İçişleri Bakanı Güler’e soru önergesi verdi: ‘Kazaların yoğun olarak yaşandığı yerlerde gerekli iyileştirmeler yapıldı mı?’

Giriş Tarihi: 3 Nisan 2013 Çarşamba 09:54
Şanlıurfa’nın ‘kara noktaları’ yok edildi mi?

Şanlıurfa’da meydana gelen  ölümlü trafik kazaları soru önergesine dönüştü.


CHP Genel merkezinin görevlendirdiği Denetmen Milletvekili Prof.Dr.Nurettin Demir, İçişleri Bakanı Muhammer Güler’e soru önergesi verdi.  Bakandan 2011-2012 yıllarında Şanlıurfa’da meydana gelen ölümlü ve yaralamalı trafik kazaları ile ölü ve yaralı sayısını soran Prof.Dr.Demir, kazaların büyük bir bölümünün belirli güzer-gahlarda yoğunlaştığına dikkat çekti.


Prof.Dr.Demir, şu sorulara yanıt verilmesini istedi;2011 ve 2012 yıllarında Şanlıurfa ilinde trafik kazalarının yoğunlaştığı bölgeler belirlenmiş midir? Belirlenmiş ise bu bölgeler hangi-leridir? Bu bölgelerdeki kazaların zaman aralıkları, sıklıkları ve maddi hasar miktarları ne kadardır? Bu bölgelerde yapılan incelemelerde, “kaza inceleme ve analiz konusunda uzman kişilere ve mühendislere” de yer verilmekte midir? Buralarda trafik kazalarını önlemeye ve tedbir almaya yönelik, herhangi bir iyileştirme çalışması yapılmış mıdır?  Yapılmışsa, bu çalışmalar nelerdir ve hangi bölgelerdedir?


2011 ve 2012 yıllarında Şanlıurfa'da meydana gelen kazaların bilinen nedenleri nelerdir? Bu kazalardan kaç tanesi yol kusurlarından kaynaklanmıştır? Yol kusurlarından kaynaklanan kazalar yüzünden devletin ve sorumlu kurumların, kazada mağdur olan vatandaşlara ya da yakınlarına ödediği tazminatlar var mıdır? Varsa miktarları ne kadardır?


2011 ve 2012 yılları arasında Şanlıurfa'daki trafik kazalarından kaçı emniyetsiz kamyon ve tır gibi ağır araçların trafikte seyretmesi yüzünden meydana gelmiştir? Bu konuda hangi önlemler alınacaktır? İlgili kurum ve kuruluşlar ile yerel yönetimler aracılığıyla, “yük ve yolcu taşımacılığında” karayolu ağırlığının azaltılarak, demiryolu kullanımının artırılması ile ilgili çalışmalar başlatılacak mıdır?”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da Yeni Anayasa Bilgilendirme Toplantısı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com