Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa'nın İsot kolonyasına rağbet var

Urfalı esnaflar tarafından üretilen biber kolonyası, rahatlatıcı kokusuyla sadece Urfa’da değil, yurt dışında da yoğun ilgi görüyor

Şanlıurfa'nın İsot kolonyasına rağbet var
Şanlıurfa'nın İsot kolonyasına rağbet var admin

(ŞANLIURFA-RUHAAJANS) Şanlıurfa’nın sembolü ve damak tadı olan acısı, sadece sofralarda yer almıyor, güzel kokuların da üretilmesini sağlıyor. Haşimiye Meydanı’nda bulunan esnaflar, isotuyla ön plana çıkan Urfa’da yerli ürünleri üretmeye devam ediyor.

Urfalı esnaflar tarafından üretilen biber kolonyasına yalnız Urfalılar değil, yurt dışından da insanlar ilgi gösteriyor. Hızla tüketilen biber kolonyasını kimi merak ettiği için, kimi de rahatlatıcı kokusu için alıyor.

YAKICI DEĞİL, RAHATLATICI

Ürettikleri kolonyalarla Urfa’yı dünyaya tanıtma amaçları olan esnaflar, biber kolonyasını ilk ürettiklerinde insanların şaşkınlıkla karşıladığını, yakıcı olduğunu düşündüklerini ancak daha sonra rahatlatıcı kokusundan dolayı yoğun ilgi ile karşılandığını ifade ettiler.

Biber kolonyasının yanında Halfeti ilçesine özgü olan Karagül ile kolonya ve parfüm ürettiklerini söyleyen esnaflar, Urfa’ya özgü ürünler ile daha güzel kokular üretmeye devam edeceklerinin altını çizdiler.

İsot kolonyası nedir İsot kolonyası nasıl yapılır İsot kolonyası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle