Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Şanlıurfa'nın İçme Suyu Temiz!..

Şanlıurfa'nın İçme Suyu Temiz!..

ŞUSKİ bünyesinde hizmet veren ve tüm şehir merkezi içme suyu hatlarına arıtılmış su temini sağlayan arıtma tesislerini inceleyen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, "Tesislerimizde Arıtılan su; tamimiyle güvenilir, gönül rahatlığıyla tertemiz ve bilimsel olarak da ispatlanmış bir şekilde vatandaşlarımıza sunuyoruz" dedi.

Giriş Tarihi: 10 Kasım 2015 Salı 14:03
Şanlıurfa'nın İçme Suyu Temiz!..

Şanlıurfa merkezde vatandaşlarla temiz içme suyu veren Büyükşehir Belediyesi akredite edilmiş laboratuarlarda yapmış olduğu rutin kontrollerle şehre verilen suyun kalitesini sürekli kontrol ediyor.

Büyükşehir Belediyesi, Atatürk Barajından alınan ham suyu, Sağlık Bakanlığı "İnsanî Tüketim Amaçlı Sular" hakkındaki yönetmeliğine uygun bir şekilde arıtarak, su değerlerini Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve Avrupa Birliği (AB) standartlarına uygun bir hale getirip şehir içme suyu şebeke hatlarına veriyor .

Tesisi gezen Başkan Nihat Çiftçi, Şanlıurfa her şeyin en iyisine layık, vatandaşlara daha kaliteli yaşam sunabilmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. dedi

ŞUSKİ Genel Müdürlüğü yetkililerinden birfing alan Başkan Nihat Çiftçi, "Su yönetiminde bu geniş coğrafyada üretilmesi gerek kontrol edilmesi gerekse teminlerin sağlanması anlamında çok önemli bir performans gerektiriyor. Geçmişte emeği olan herkese sonsuz teşekkür ediyorum. Bu gün içme suyu arıtma tesisinin 1. etabındayız. DSİ Genel Müdürlüğümüz tarafından 2. etabının çalışmalarına başlandı. İnşallah önümüzdeki dönemlerde yapılan çalışmalar neticesinde Şanlıurfa'mızın hizmetine sunulacak. Suyun ana kaynaktan alınarak pompalanması ve dinlendirilmesinden sonra laboratuar ortamında gerekli testlerden geçirilerek sağlıklı bir şekle gelerek içme suyu depolarına pompalanması ve son olarak isale şebekelerinden evimize kadar geliyor. Sulardan her gün 3 numune alınıyor. Laboratuarlarda analizler yapılarak vatandaşların sofralarına ulaşıyor. Tamimiyle güvenilir, gönül rahatlığıyla tertemiz ve bilimsel olarak ta ispatı sağlanmış bir şekilde vatandaşlarımız kullanıyor" dedi

ŞANLIURFA HİZMETİN EN İYİSİNE LAYIK

Şanlıurfa'ya hizmet etmek için dur durak bilmeden çalışacaklarını belirten Başkan Nihat Çiftçi, "Yeni başladık. Allahın izniyle Şanlıurfa'mıza daha bir çok konuda hizmet edeceğimize inanıyoru. Çok deneyimli bir ekip bulunmakta. Gerek kimyagerlerimiz gerekse mühendislerimiz arıtma tesisimizin bütün elektirik ottomosyonlarını ve sistemlerini yönetiyorlar. Arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Öte yandan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, Büyükşehir Belediyesi tarafından SUKAY Projenin tamamlanması için başlatılan çalışmaları yerinde inceledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Harran Tıp'ın başhekimi değişti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com