Advert
Advert
Advert

Kutlu Doğum etkinliği Hilvan Anadolu Lisesinde düzenlendi

Kutlu doğum etkinlikleri bir çok ilde olduğu gibi Şanlıurfa’nın Hilvan ilçesinde de kutlandı. Hilvan Şair Nabi Anadolu Lisesi tarafından, Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Kutlu Doğum etkinliği Hilvan Anadolu Lisesinde düzenlendi
Kutlu Doğum etkinliği Hilvan Anadolu Lisesinde düzenlendi

Hilvan Şair Nabi Anadolu Lisesinin düzenlediği Kutlu Doğum Etkinliği Kız Meslek Lisesi Konferans Salonu’nda yapıldı. Etkinliğe okul müdürü, öğrenciler ve Hilvanlılar katıldı.

Etkinlik Cihat Diler adlı öğrencinin Kuran’ı Kerim tilavetiyle başladı. Kuran’ı Kerim tilavetin ardından günün anlam ve önemine binaen Şair Nabi Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Müslüm Selçuk Fıstık bir konuşma yaptı.

Kutlu Doğumun tüm insanlığa barış, huzur ve Adalet getirmesi temennisinde bulunan Fıstık, “Peygamberimiz Hz Muhammed (sav) insanlar içinden seçilmiş insanlara karşı çok şefkatli ve merhametli bir Peygamberdir. Bundan tam bin 400 yıl önce insanlık cahiliye devrinde yaşıyordu insanlar hak, adalet, dürüstlük gibi kavramları unutmuştu güçlü zayıfı eziyordu, kız çocuğuna sahip olmak utanç vesilesi olduğundan diri diri toprağa gömülürdü.” dedi.

Hz Muhammed’in kıza zaman diliminde büyük bir başarı elde ettiğini belirten Fıstık, “23 yıllık Peygamberlik süreci sonunda cahiliye devrinin karanlık günlerinden karıncayı bile incitmekten çekinen insanlardan oluşan saadet asrının güneşinin tüm dünyayı aydınlattığını görüyoruz. Bu kadar kısa bir zaman diliminde bu kadar büyük bir değişimin mimarı tatbikî Âlemlere Rahmet olarak gönderilen Hz Muhammed’dir.” ifadelerini kullandı.

Etkinlik, kız ve erkek öğrencilerin okuduğu şiirler, Semazen gösterileri ve Kutlu Doğum haftası nedeniyle yapılan Hadis, mektup yarışması, naat yarışmasını kazanan öğrencilere ödüllerin verilmesiyle sona erdi. (Ramazan Şefkatlı-İLKHA)

 

 

Şanlıurfa Hilvan Şair Nabi Anadolu Lisesi tarafından Kutlu Doğum etkinliği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Her An Harran Foto Maraton 2  yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Her An Harran Foto Maraton 2 yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler