Advert
Advert
Advert

Hilvan’da yetim çocuklar konferansı

Hilvan Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin düzenlediği Konferans’a konuşmacı olarak iHH Şanlıurfa Şube Başkanı Behçet Atila katıldı. Hilvan Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin düzenlediği Konferans’a İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehdi Turğut, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı. İHH Şanlıurfa Şube Başkanı Behçet Atila’nın konuşmacı olarak katıldığı konferans saat 13.30 da başladı.

Hilvan’da yetim çocuklar konferansı
Hilvan’da yetim çocuklar konferansı

Atila, konferansta yaptığı konuşmaya, Mavi Marmara’da şehit edilen Müslümanlar için Fatiha okuyarak başladı.

Ülke içinde ve dışında bulunan yetimler konusunda bilgi verip yetimlere yardım etme hususunda tavsiyelerde bulunan Atila,” Suriyeli yetimlere sahip çıkalım yardımı hangi derneğe vereceğimiz hiç önemli değil. Önemli olan kime inanıyor ve güveniyorsanız, onlara teslim edin. Hatta kendiniz götürün. Bizim bir ekmek projemiz var. Urfa’da günlük olarak Suriye’lilere 20 bin ekmek dağıtıyoruz. Mutlaka birilerine yardım etmemiz gerekiyor, bu bir ve baldır” diye konuştu.

Gazze’deki Müslümanların dertlerini getirip Türkiye de olan Müslümanlarla paylaştıklarını, Müslümanlar arasında bir köprü olup birbirlerine yaklaştırmaya çalıştıklarını ifade eden Atila:” Sizlerin desteleriyle abluka altında olan Gazze’deki 15 bin yetime bakıyoruz” dedi.

Konferans yetimlerle ilgili sinevizyon ve yaşanmış olan yetim çocukların durumlarıyla ilgili bilgilendirmeden sonra ilçe Milli Eğitim Müdürü Mehdi Turğut’un İHH Şanlıurfa Şube Başkanı Behçet Atila’ ya verdiği Plaketle son buldu. (Ramazan Şefkatlı-İLKHA)

Şanlıurfa Hilvan ilçesinde İmam Hatip öğrenciler yönelik değerler eğitimi kapsamında yetimlerle ilgili konferans verildi Hilvan Anadolu İmam Hatip Lisesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehdi Turğut okul müdürleri öğren
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Her An Harran Foto Maraton 2  yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Her An Harran Foto Maraton 2 yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler