Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa'nın Hayvan Barınağı yenilendi

Şanlıurfa Belediyesi bünyesinde hizmet veren Hayvan Barınağı yenilendi.

Şanlıurfa'nın Hayvan Barınağı yenilendi
Şanlıurfa'nın Hayvan Barınağı yenilendi

Hayvan severlerin büyük beğenisini toplayan bu hareket, Türkiye gündeminde de geniş yankı uyandırdı.
Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba’nın talimatlarıyla başlatılan tadilat çalışmalarının ardından modern bir görünüme kavuşturulan barınak, artık Türkiye’ye örnek teşkil ediyor.
Kedi Bakımevi’nden tutun köpekler için dişi bölmesi, erkek bölmesi, güçsüzler bölmesi, karantina bölmesi ve daha birçok yeniliğin yapıldığı Hayvan Barınağı’nda elaman sayısı artırıldı, çevre düzenlemesine gidildi.
350 köpeğin barındığı Hayvan Barınağının bahçesine birbirinden güzel çiçekler eken ve bordürlerinin boyanmasını sağlayan Şanlıurfa Belediyesi, ihata duvarlarını ise tel örgülerle çevirdi ve barınağının 24 saat güvenlik kameralarıyla gözetlenmesini sağladı.
Hastane, askeri vb. yerlerden hayvanlar için yemek temini yapan Şanlıurfa Belediyesi, hayvanların yemek yediği tüm kapları da yeniledi. Duş almak için özel kabinlerin yer aldığı barınak artık hayvan severlerin ziyaretini bekliyor.
BARINAKTA AMELİYATHANE BİLE VAR
Şanlıurfa Belediyesi, barınak içersinde kurduğu ameliyathane sayesinde uzman veteriner hekimler tarafından cerrahi müdahale bile yapabiliyor. Rahatsızlanan kedi ve köpeklere barınak içersinde müdahale eden hekimler ilaç tedavisi bile uyguluyor.
HAYVAN HAKLARINA SAYGILI BİR BELEDİYEYİZ
Şanlıurfa Belediyesi olarak amaçlarının, medeni, çağdaş, insan ve hayvan haklarına saygılı, sadece kendini düşünmeyen tüm canlılara sevgi ile bakan bir anlayışın temsilcileri olduklarını dile getiren Başkan Fakıbaba, barınaktaki değişimden oldukça mutlu.
Hayvan Barınağı’nın yenilenmesi öncesinde kendilerine destek olan DOHAYKO Genel Sekreteri, HAYTAP Başkan Yardımcısı Nesrin Çıtırık’a ve arkadaşlarına teşekkür eden Fakıbaba, “Belediye olarak insan ve hayvan haklarına büyük saygı duyuyoruz. Bu yüzden barınakta tadilat çalışması yaptık. Bu iş için bir ekip kuruldu. Birçok kentin hayvan barınağı gezildi ve örnekler alındı. Ancak şuan bizim barınağımız Türkiye’ye örnek olacak şekle getirildi” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret