Advert
Advert
Advert

Urfa'da sıkışan trafiğin önlemini kim alacak?

ŞANLIURFA’NIN Haliliye İlçesinde bağlı Süleymaniye Mahallesindeki trafik vatandaşları bunalttı. Mahalle’de Akşam üzeri saat 16.00 ile 18.30 arasında yaşanan trafik yoğunluğunun önüne bir türlü geçilemiyor. Vatandaşlar araçları ile 2 dakikada gelecekleri yere 10 dakikada ancak gidebiliyorlar.

Urfa'da sıkışan trafiğin önlemini kim alacak?
Urfa'da sıkışan trafiğin önlemini kim alacak?


Mahalle adına konuşan Muhtar Salih Dağ, trafik sorununun bir an önce ele alınması gerektiğini belirterek caddenin vatandaşı bunalttığını dile getirdi.
Muhtar Salih Dağ; “ Caddenin trafik sorunu çok sıkıntılara yol açıyor. Karakoyun deresinin etrafına bir yol yapılsaydı trafik daha rahat ederdi. Tek cadde ve diğer mahallelerinde geçiş güzergahı cadde dar ve araçlar park ederek yolu geçilmez ediyorlar. Bağlantılı olacak şekilde karakoyun deresinin yanına bir cadde yapılabilir. Akşam saatlerinde buradan geçmek için vatandaş büyük uğraş veriyor. Caddenin kaldırımları da dar ve esnaf malzeme koyarak kapatıyor. Mahalle sakinlerimiz ne caddeden geçebiliyor nede kaldırımdan çok rahatsızız. Bir de caddenin diğer sorunu otobüsler belli belirsiz durarak sıkıntı veriyorlar. Otobüs durakları yetersiz iki durak arasındaki mesafe uzun vatandaş yeni duraklar istiyor” dedi.
Ambulans bile geçemez

Mahalle esnafı Yunus Emre Tüzün ise, “ Sağlı sollu araçların park etmesine caddenin kapanması ve araçların durmasına sebep oluyor. Acil bir durumda ambulans, itfaiye ve emniyet görevlileri bu caddeden geçerken olay yerine zamanında yetişemezler. Her gün yol sorunu yaşıyoruz trafik artık bizi bunaltmış işleri bile kırıyor. BELSAN araçları da durak harici durunca yol kapanıyor ve tıkanıyor. Akşam vakti mesai çıkışında bu cadde kördüğüm haline geliyor. Yetkililerin b u caddeye önem vermesi gerekiyor. Burada esnafta mahalle sakinleri de yol problemi yaşıyor” dedi.

Abdulkadir Şanlı/Şanlıurfa OLAY

ŞANLIURFA Haliliye İlçesi Süleymaniye Mahallesi trafik vatandaşları bunalttı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu