Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Şanlıurfa'nın gözde kurbanlıkları; Develer VİDEO

Şanlıurfa'nın gözde kurbanlıkları; Develer VİDEO

Kurban bayramı dolayısıyla Şanlıurfa'da satışa çıkarılan kurbanlık develerin sadece fotoğrafını çektiler.

Giriş Tarihi: 14 Ekim 2013 Pazartesi 21:52
Şanlıurfa'nın gözde kurbanlıkları; Develer VİDEO

Şanlıurfa kurban bayramı arifesinde hayvan pazarına kurbanlık hayvan olarak 16 adet deve getiren deve yetiştiricisi develerine alıcı bulamamaktan dert yakındı.

Kurban bayramı arifesinde Şanlıurfa yeni hayvan pazarına kurbanlık hayvan olarak 16 adet deve getiren deve yetiştiricisi develerine alıcı bulamamaktan ve meraklı vatandaşların sık sık fotoğraf çekmek istemelerinden dert yakındı.

Şanlıurfa’nın Nimet Köyünden Halil Bulut isimli vatandaş yıl içersinden kendi yetiştirdiği ve başka illerden Şanlıurfa’ya getirdiği develerine kurban bayramı öncesinde hayvan pazarında alıcı bulamadı.

Hayvan pazarına her gün nakliye sorunu başta olmak üzere çeşitli zorluklarla getirdiği develerine bir türlü alıcı bulamayan Halil Bulut isimli vatandaş develerini satabilmek yerine vatandaşların fotoğraf çekmek istemeleriyle uğraştı.

Kanal Urfa Haber Merkezinden Müslüm Alkış’a özel açıklamada bulunan deve yetiştiricisi Halil Bulut isimli vatandaş “3 gündür her gün yaklaşık 50 kilometre mesafeden hayvan pazarına develeri getirdim vatandaşlar satın almak yerine sadece fotoğraflarını çekiyor. Geçmiş yıllarda şehrin ileri gelenleri deve satın alarak kurban yapardı. Fakat şuan Şanlıurfalılar rağbet göstermiyor. Bu yıl bir tek deve dahi satamadım zarar ettim” dedi.

MÜSLÜM ALKIŞ / Kanalurfa

 

YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
EN ÇOK OKUNANLAR
Bu habere de bakabilirsiniz

Birecik'te Sahnelendi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com