Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Şanlıurfa'nın en güzel Kur'an yarışmasında 1. Muhammet Sizcan oldu

Şanlıurfa'nın en güzel Kur'an yarışmasında 1. Muhammet Sizcan oldu

Selahaddini Eyyübi Camisinde gerçekleşen “Kuran’ı Kerim Güzel Okuma” yarışması sonuçlandı.

Giriş Tarihi: 19 Temmuz 2012 Perşembe 10:16
Şanlıurfa'nın en güzel Kur'an yarışmasında 1. Muhammet Sizcan oldu
Şanlıurfa’nın ilk ulusal kanalı olan Kanal Urfa tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen “Kuranı Kerim Güzel Okuma” yarışması dün yapılan finalle sona ererken, kapanışta, yarışmada derece alanlara ödüller verildi.11 ayın sultanı ramazan ayında birçok yeniliğe imza atan ve ilklerin televizyonu olan Kanal Urfa, Kur’an-I Kerimi güzel okuma yarışması yapılan finalle sonuçlandı.Geleneksel hale getirilecek olan “Kuran’ı Kerim Güzel Okuma” yarışmasının ilki katılımcılar arasında çekişmeli geçti.Selahaddini Eyyübi Camisinde gerçekleşen “Kuran’ı Kerim Güzel Okuma” yarışmasına onur jürisi olarak Samsun İl Müftüsü Yrd. Doc. Dr. Hayrettin Öztürk ve Şanlıurfa İl Müftüsü Ramazan Tahiroğlu ile Mustafa Özcan Güneydoğdu, Yrd. Doc. Dr Hüseyin Akpınar, Hafız Bünyamin Kahvecibaşı, Murat Çiçek ve onursal jüri Aziz Kutluay ve vatandaşlar katıldı.

Gerçekleştirilen kuranı kerim güzel okuma yarışmasında yarışmacılar tek tek sahneye çıkarak Kuran’ı Kerim’den ayetler okudu.Kuran’ı Kerim’i Güzel Okuma yarışmasında 1. Muhammet Sizcan 2. Ahmet Pasçı, 3. İsa Akkuzu, 4. İbrahim Onat 5. İse Ahmet Yeşilkendir oldu.Yarışma sonucunda birinci olana umreye gidiş ile 3 bin TL ödül, ikinciye umreye gidiş ile 2 bin Tl üçüncü olan yarışmacıya da umreye gidiş ile bin TL ödül verildiYarışmada dereceye giren ilk 3’ün dışında kalan giren 2 kişiye de Kanal Urfa Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Toru tarafından teselli ikramı olarak bin TL ödül olarak verildi.Yarışma sonunda jüri üyesi Aziz Kutluay ve Kanal Urfa Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Toru konser ve benzeri türdeki etkinlikleri yoğun kalabalıkların ilgi gösterdiğini kuranı kerim güzel okuma yarışmasına ilginin olmamasına sitem ettiler.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa Valiliği harekete geçti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com