Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa'daki STK'lar 28 Şubat'ı protesto ettiler

Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde faaliyet yürüten İslami STK’lar, 28 Şubat nedeniyle ortak bir basın açıklaması düzenledi. Basın açıklamasını STK’lar adına okuyan Diyanet-Sen Birecik temsilcisi Musa Kurt, 28 Şubat süreciyle bu ülke insanına yaşatılanların hatırlanmak istenmeyecek kadar kapkara günler olduğuna dikkat çekti.

Şanlıurfa'daki  STK'lar 28 Şubat'ı protesto ettiler
Şanlıurfa'daki  STK'lar 28 Şubat'ı protesto ettiler


Bu süreçte, eski Başbakanlardan Merhum Necmettin Erbakan hocanın şahsında tüm Müslümanların hedef alındığını söyleyen Kurt, Kur’an kurslarının ve İmam Hatip okullarının kapatıldığını hatırlatarak, inançlarını yaşamak isteyen kamu görevlilerinin çok büyük mağduriyetler yaşadığına vurgu yaptı.

28 Şubat 1997 tarihinde Milli Güvenlik Kurulu kararları sonrasında yapılanların zülüm olduğu tüm kesimler tarafından kabul edildiğini bunun siyasiler tarafından da dillendirildiğini söyleyen Kurt, aradan 19 yıl geçmesine rağmen zülüm dönemini ülkemize yaşatanlar hakkında kamuoyunu rahatlatıcı bir adım atılmadığını belirtti.

Kurt, “Biz, başta siyasiler olmak üzere tüm yetkili kurumların bu konu hakkında bir an önce harekete geçmelerini talep etmekle beraber, hukuk önünde adil bir şekilde hesap vermeleri için gerekli olan bütün girişimlerin yapılmasının zamanı geldiğine inanıyoruz. Bir daha bu ülkenin benzer bir şekilde zulümlerin yaşanmaması için başörtüsü başta olmak üzere Müslüman halkımızın dinini yaşama hakları yasal ve anayasal güvence altına alınması gerekiyor.” dedi. (Bahattin Coşkunkan- İLKHA)

Basın açıklaması STK adına okuyan Diyanet-Sen Birecik temsilcisi Musa Kurt 28 Şubat birecik diyanet sen Şanlıurfa Urfa Urfahaber haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!