Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Şanlıurfa’nın Altın Gençleri

Şanlıurfa’nın Altın Gençleri

Aklın ve bilimin rehberliğinde yola çıkan,sabır ve azimle yürüyen öğrenciler bilim tarihine hem Şanlıurfa’nın adını hem de kendi adlarını altın harflerle yazdırıyorlar.

Giriş Tarihi: 11 Şubat 2013 Pazartesi 14:48
Şanlıurfa’nın Altın Gençleri

Ankara ODTܒde düzenlenen Amerikan Nebraska Üniversitesi Dünya Matematik Olimpiyatlarında Özel Çağlayan İlköğretim Okulu öğrencileri 1 Altın,2 Gümüş ve 1 Bronz madalya alarak Şanlıurfa’nın gururu oldular.

Olimpiyatlara dünya genelinde 30 ülkeden 152691 öğrenci katıldı.Dünya matematik olimpiyatı yarışmasında öğrencilerimizden Taha TUNÇKAŞIK ALTIN madalya, Ahmet Tarık TEMİR ve Ertuğrul ÖZBEY GÜMÜŞmadalya, SaitKARAAHMET BRONZ madalya, Fatih ELÇİ ve Gamze ÇELİK mansiyon ödülü aldı.

Olimpiyat Öğretmeni Murat AYGÜN:   “ Okulumuzda olimpiyat seçme sınavları ile okulumuzun olimpiyat takımını oluşturduk. Özel hazırlanmış sorularla seçilen olimpiyat öğrencileri  5.sınıftan  8.sınıfa kadar yoğun bir şekilde çalışmalarına  devam etmektedirler. Olimpiyat takımı öğrencileri TÜBİTAK Matematik Olimpiyatlarına ders ve kamp programlarında belli bir olimpiyat müfredatı takip ederek hazırlanıyorlar.”dedi.

Okul Müdürü Mustafa ÜSKÜPLÜ: “ Başarılı öğrencilerimizi ve onları yetiştiren öğretmenimizi gönülden tebrik ediyorum. Disiplinli , inançlı ve bilimsel çalışmalarla öğrencilerimizin aşamayacağı güç, elde edemeyeceği başarı yoktur. Bu çalışma anlayışıyla öğrencilerimize bütün başarı kapıları açılacak ve başarımızda Şampiyonluk tacı eksik olmayacaktır. Ve o zaman şu veciz söz daha iyi anlaşılacaktır.

“ Vatanını ve milletini en iyi seven, görevini en iyi yapandır.”

Hedefimiz daha önceki yıllarda olduğu gibi TÜBİTAK Matematik  olimpiyatalarında öğrencilerimizin bölge 1.si olmaları, Türkiye Şampiyonu olmalarıdır.”dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Taha Ün, Urfa’da Gençlerle Buluştu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com