Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Şanlıurfalıların Gayretine İhtiyacımız Var

Şanlıurfalıların Gayretine İhtiyacımız Var

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Yönetim kurulu Başkanı E.Sabri Ertekin’in öncülüğünde ilimizin ekonomik problemleri ve sektörel sorunların tartışıldığı “STK Yönetim Kurulları İstişare Toplantıları’nın 4.’sü, ŞUTSO Göbeklitepe Toplantı Salonunda, Şanlıurfa Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, İlçe Ziraat Odaları Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Giriş Tarihi: 24 Eylül 2014 Çarşamba 13:54
Şanlıurfalıların Gayretine İhtiyacımız Var

Toplantıda ŞUTSO Başkanı E.Sabri Ertekin, 2023 yılındaki kişi başı 25 Bin Dolar Milli Gelir hedefi ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi.
Başkan Ertekin sunumunda, Şanlıurfa’nın potansiyelinin sadece %50’si kullanılsa dahi, 25 Bin Dolar Milli Gelir hedefine ulaşılabileceğini hatta yaklaşık yüzde 15 oranında geçilebileceğini vurguladı.
Başkan Ertekin gerçekleştirilen toplantıda şu açıklamaları yaptı: “Hükümetimizin belirlemiş olduğu 2023 yılında kişi başı 25 Bin Dolar Milli Gelir hedefine acaba ilimiz potansiyelleri ile ulaşabilir miyiz diye önce kendimize sorduk ve ardından ilimizin tüm potansiyellerini kattığımız bir projeksiyon çalışması hazırladık. Bu çalışmada gördük ki, ilimizin potansiyelinin sadece %50’si kullanılsa dahi, 25 Bin Dolar Milli Gelir hedefine ulaşabiliyoruz hatta yaklaşık yüzde 15 oranında geçiyoruz. Bu noktada Öncelikle ilimizin mevcut potansiyellerinin ön plana çıkarılmasına yönelik çalışmalar yapmamız gerekiyor, Şanlıurfalılar olarak ortak amacımız ilimize hizmet ve ilimizin kalkınmasını sağlamak olmalıdır. İlimizi hak ettiği yere ulaştırmamız lazım, bunun için de toplam akla ihtiyacımız var, yani tüm Şanlıurfalıların çalışmasına, gayretine fikrine ve aklına ihtiyacımız var, Hep söylüyoruz ilimiz çok büyük potansiyellere sahip, bu potansiyeli iyi kullanıp ilimizi hak ettiği yere ulaştırmalıyız” dedi.
Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu ise yaptığı konuşmada “Sayın Başkan Sabri Bey’e bu toplantıyı organize ettiği için teşekkür ediyoruz, ilimizin kalkınması adına gerçekleştirilecek tüm organizasyonlarda Ziraat Odası olarak imkânlarımız dâhilinde destek vermeye hazırız. Birlikte ve iş birliği içinde hareket edersek 2023 yılındaki kişi başı 25 Bin Dolar Milli Gelir hedefine ulaşabiliriz. Ürün çeşitliliği arttırılırsa tarım sektöründeki hedefe daha kolay ulaşılabilir bu konuda çiftçimize öncülük yapmalıyız, projeler üretmeliyiz ve bu projeleri hayata geçirmeliyiz ki çiftçilerimizin de uygulamaya geçmesini hızlandıralım, çiftçilerimiz ancak çalışmaları gördükten sonra uygulamaya geçiyor” dedi.
Gerçekleştirilen toplantıya, ŞUTSO Başkanı E. Sabri Ertekin’in yanı sıra, Başkan Yardımcıları Halil Akkaya, İbrahim Uludağ, Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Badıllı, Murat İmamoğlu, Meclis Bakanı İbrahim İletmiş, Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Ateş, Şanlıurfa Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, Başkanvekili Halil Ataş, Meclis Başkanı Ali Kaya, Yönetim Kurulu Üyeleri Mahmut Ayniberk, Halil Aksoy, Ali Demir, Akçakale Ziraat Odası Başkanı HametTopdemir, Bozova Ziraat Odası Başkanı Suphi Aksoy, Ceylanpınar Ziraat Odası Başkanı Davut Akgül, Ceylanpınar Ziraat Odası 2. Başkanı Ali Uçar, Harran Ziraat Odası Başkanı Muhsin Özyavuz, Hilvan Ziraat Odası Başkanı Hikmet İpar, Siverek Ziraat Odası Başkanı Cuma Polatoğlu, Düzova Muhtarı İsmet Zengin katıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Turizm Çalıştayından ortak ses: Terörün ekmeğine yağ sürmeyeceğiz

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com